1 / 0

Polacy wysoko w Great South Run

W "Bupa Great South Run", w największym w Europie biegu na dystansie 10 mil rozegranym w Portsmouth, Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) i Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) zajęli szóste lokaty.

Klasyfikację kobiet wygrała Etiopka Belaynesh Oljira (medalistka MŚ 2013 w Moskwie i Bydgoszczy) w czasie 52:40, o dwie sekundy przed Brytyjką Gemmą Steel (wicemistrzynią Europy w biegu przełajowym ’13). Trzy następne na linii mety zameldowały się Kenijki, Doris Changeiywo 54:18, Polline Wanjiku 54:59 i Linet Masai 55:07. Iwona Lewandowska uzyskała rezultat 55:40 o pięć sekund wyprzedzając Hiszpankę Alessandrę Aguilar (5 m. w maratonie w MŚ ’13 ).

Wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk James Rungaru 46:31 przed Ugandyjczykiem Abrahamem Kiplimo 46:38 i swym rodakiem Joelem Kimutai 47:21. Dalsze lokaty zajęli Australijczyk Michael Shelley 47:39 i Kenijczyk Josphat Bett 48:07. Artur Kozłowski osiągnął wynik 48:11, będąc najszybszym Europejczykiem. 36 sekund za Polakiem do mety dotarł Włoch Daniele Meucci, tegoroczny mistrz Europy w maratonie.

W 25. edycji biegu sklasyfikowano ponad 16 tysięcy zawodników i zawodniczek.

W 2011 r. w Bupa Great South Run Agnieszka Ciołek była siódma a Iwona Lewandowska – ósma, przed rokiem Dominika Nowakowska zajęła czwarte miejsce.