1 / 0

Alcobendas: Parszczyński 6. w przełaju EA

W Alcobendas w niedzielnym 33. Cross de la Constitucion (Memoriał Antonia Rodrigueza Benavente), mającym rangę European Athletics Permit, Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) uplasował się na szóstej pozycji.

Bieg na dystansie 10 km wygrał Timothy Toroitich z Ugandy (28:36), który o 24 sekundy wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę Emmanuela Betta i o 25 sekund - mistrza świata Japheta Korira (obydwaj Kenia). Przed Polakiem (czas 29:28) metę osiągnęli również Hiszpanie, Antonio Abadia (29:08) i Roberto Alaiz (29:16).

Najszybszą zawodniczką (5.9 km) była Kenijka Doris Changeiywo (26:49), drugie miejsce zajęła Etiopka Trihas Gebre (27:09), która będzie obecnie bronić barw Hiszpanii, a trzecie – Portugalka Carla Rocha (27:30).

Pełne wyniki:   ALCOBENDAS