1 / 0

Lewandowski przed mistrzem Europy i życiówka Onyśki w Hengelo

Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m w mityngu Grand Prix IAAF w Hengelo ustanawiając czasem 1:45.52 rekord życiowy. Daria Onyśko triumfowała w serii B na 100m osiągając 11.39.

Zwyciężył Abraham Chepkirwok z Ugandy (1:45.35), brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów w Pekinie przed halowym mistrzem świata 2006, Kenijczykiem Wilfredem Bungei (1:45.46). Polak wyprzedził o 9 setnych mistrza Europy z Goteborga, Holendra Brama Soma.
Czas Lewandowskiego jest piątym w historii polskiej LA (1:43.22 Paweł Czapiewski, 1:44.38 Ryszard Ostrowski, 1:45.20 Piotr Piekarski, 1:45.4 Marian Gęsicki).
Marcin jest liderem tabel europejskich '07.

Daria Onyśko-Korczyńska trafiła w Hengelo na listę oczekujących na start w serii A i ostatecznie pobiegła w słabszej, B. Ustanowiła rekord życiowy wynikiem 11.39 (+0.5 m/s), poprzedni 11.41’05, wyprzedzając Belgijkę Olivię Borle o ćwierć sekundy. W silniejszej serii (wiatr: -0.9) tylko dwie zawodniczki pobiegły szybciej Amerykanka Melisa Barber - 11.35 i mistrzyni Europy Belgijka Kim Gevaert - 11.36.

Na 800m wystartowały dwie Polki. Ewelina Sętowska-Dryk (AZS-AWF Warszawa) uplasowała się na piątej pozycji (2:01.30), a Aneta Lemiesz (Warszawianka) - na siódmej (2:02.58). Wygrała Brytyjka Maralyn Okoro (2:00.70).

W rzucie dyskiem, w swym pierwszym starcie w sezonie, Wioletta Potępa (AZS-AWF Warszawa) zajęła piątą lokatę (61.62), mając 5 rzutów mierzonych, w tym jeden powyżej 60 metrów. Triumfowała Czeszka Vera Pospisilova-Cechlova (64.49), przed dwukrotną mistrzynią świata Niemką Franką Dietzsch (64.19).

W skoku w dal Marcin Starzak (AZS-AWF Kraków) był ósmy (7.54 m, wiatr: -1.1 m/s). Zwyciężył Irving Saladino z Panamy, najlepszy skoczek w dal na świecie - 8,53 (-1.2 m/s).

W biegu na 3000 m z przeszkodami zdecydowanie zwyciężył Kenijczyk Paul Kipsiele Koech – 8:01.05. Tomasz Szymkowiak (Orkan Wielkopolska Poznań) uplasował się na 13 pozycji – 8:34.40.
Mityng rozegrano w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.