1 / 0

Kr. Zalewski szósty w San Giorgio su Legnano

Krystian Zalewski zajął szóste miejsce w biegu przełajowym na dystansie ok. 10 kilometrów podczas 58. Campaccio Cross Country (IAAF Cross Country Permit) rozegranych w San Giorgio su Legnano na przedmieściach Mediolanu.

Krystian Zalewski zajął szóste miejsce w biegu przełajowym na dystansie ok. 10 kilometrów podczas 58. Campaccio Cross Country (IAAF Cross Country Permit) rozegranego w San Giorgio su Legnano na przedmieściach Mediolanu.

Polak, wicemistrz Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, uzyskał na mecie rezultat 29:58. Walkę o zwycięstwo stoczyli Amerykanin Dathan Ritzenhein oraz Włoch Andera Lalli, czterokrotny mistrz Europy w crossie (dwa złota zdobył jeszcze jako junior w 2006 właśnie w San Giorgio su Legnano). Ostatecznie zwycięstwo w 58. Campaccio Cross Country odniósł biegacz z Ameryki Północnej, który uzyskując na mecie czas 29:08 pokonał reprezentanta gospodarzy zaledwie o sekundę. Jako trzeci linię mety minął dziś złoty medalista zuryskich mistrzostw kontynentu w maratonie Daniele Meucci (29:23).

Krystian Zalewski już 10 stycznia wystartuje w kolejnych zawodach w biegach przełajowych – w nadchodzącą sobotę podopieczny trenera Jacka Kostrzeby będzie rywalizował na trasie Great Edinburgh Cross Country (IAAF Cross Country Permit). Po tym występie wicelider europejskich tabel sezonu 2014 w biegu przeszkodowym uda się na obóz klimatyczny do Afryki.