1 / 0

Krystian Zalewski dziewiąty w Edynburgu

Krystian Zalewski zajął dziewiąte miejsce w biegu przełajowym elity na 4 kilometry podczas zawodów Great Edinburgh Cross Country (IAAF Cross Country Permit) w Edynburgu.

Polski zawodnik uzyskał na mecie czas 12:45 – identyczny jak sklasyfikowany na ósmej lokacie Kenijczyk Thomas Longosiwa, brązowy medalista olimpijski z Londynu. Za Polakiem finiszował m.in. dwukrotny wicemistrz olimpijski w biegu na 1500 metrów Amerykanin Bernard Lagat. Najszybciej dystans 4 kilometrów pokonał Garrett Heath – biegacz ze Stanów Zjednoczonych uzyskał rezultat 12:11.

Weronika Pyzik w biegu juniorek była 14. z czasem 15:57.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie tryumfował Chris Derrick (25:31), a wśród pań, rywalizujących na ok. 6 kilometrów, najlepsza okazała się Brytyjka Emelia Gorecka (21:26).

Wyniki: Edynburg