1 / 0

Hustopeče: 2.25 Sylwestra Bednarka

Siódme miejsce, z wynikiem 2.25, zajął Sylwester Bednarek (RKS Łódź) w halowym mityngu skoku wzwyż, który odbył się dziś w czeskiej miejscowości Hustopeče.

Brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku w pierwszych próbach zaliczał 2.10, 2.14 oraz 2.18. Dwie kolejne wysokości w konkursie – 2.22 oraz 2.25 – udało mu się pokonać w drugich próbach. Atak na wynik 2.28 – równy minimum PZLA na mistrzostwa Europy w Pradze – tym razem był nieudany. Zwyciężył Włoch Marco Fassinotti, który wynikiem 2.34 wyrównał własny rekord kraju oraz umocnił się na pozycji lidera światowych tabel.

W konkursie kobiet najlepsza okazała się Alessia Trost, która skoczyła 1.96 i tym samym zmieniła na pozycji liderki światowych tabel Swietłanę Szkolinę. Drugie miejsce w dzisiejszym mityngu zajęła mistrzyni Europy z Helsinek i Zurychu Hiszpanka Ruth Beitia (1.94), a trzecia była Litwinka Airinė Palšytė (1.92).

Dzisiejsze zawody były pierwszą odsłoną tradycyjnego cyklu zawodów halowych organizowanych od wielu lat w Czechach – Moravská Výškařská.