Menu
1 / 0
Aktualności /

Copernicus Cup już jutro w Toruniu

Copernicus Cup już jutro w Toruniu

Na dzień przed mityngiem Copernicus Cup (European Athletics Indoor Permit Meeting) w toruńskim Hotelu Filmar odbyła się konferencja prasowa z udziałem gwiazd lekkoatletyki.

Na dzień przed mityngiem Copernicus Cup (European Athletics Indoor Permit Meeting) w toruńskim Hotelu Filmar odbyła się konferencja prasowa z udziałem gwiazd lekkoatletyki.

 


Na konferencji z dziennikarzami spotkały się gwiazdy zawodów: halowy mistrz świata w biegu na 60 metrów Brytyjczyk Richard Kilty, brązowy medalista olimpijski z Londynu w biegu na 800 metrów Kenijczyk Timothy Kitum oraz polscy medaliści lekkoatletycznych mistrzostw Europy z Zurychu Joanna Jóźwik i Adam Kszczot.

Po falstarcie w Glasgow tak naprawdę to będzie mój debiut na hali w sezonie 2015. Liczę na satysfakcjonujący wynik. Mam miłe wspomnienia z Polski, gdzie w zeszłym roku w Sopocie zdobyłem tytuł halowego mistrza świata. Nie mogę się również doczekać rywalizacji z Kimem Collinsem. Pamiętam, że miałem chyba ze 12 lat jak oglądałem jak zdobywał mistrzostwo świata w Paryżu. Z pewnością to mobilizujące uczucie stanąć z nim wspólnie na starcie. – opowiadał w Toruniu Richard Kilty.

Mocną obsadę będzie miał bieg na 800 metrów kobiet, w którym nasza Joanna Jóźwik zmierzy się z liderką światowych tabel Jennifer Meadows.

- Bardzo się cieszę z wyniku, który udało mi się osiągnąć w Düsseldorfie. Nie ukrywam, że liczę na więcej. W Toruniu stanę na starcie z mocnymi rywalkami, zatem mam nadzieję, że uda mi się pobiec na zadowalającym mnie poziomie. – mówiła brązowa medalistka mistrzostw Europy. 


Gwiazdy mityngu Copernicus Cup podczas konferencji w Toruniu. Od lewej Richard Kilty, Joanna Jóźwik, Adam Kszczot i Timothy Kitum (foto: Piotr Sumara)

Początek zawodów jutro o godzinie 18:00. Bezpośrednia relacja telewizyjna na antenie TVP Sport od godziny 18:30. Polecamy relacje z zawodów na naszych profilach na portalach społecznościowych

Wyniki live z mityngu dostępne będą na stronie Domtel-Sport.  

Maciej Jałoszyński, Maciej Łopatto

Powrót do listy

Więcej