1 / 0

4:11.95 Sofii Ennaoui w Mondeville

Wartościowy rekord życiowy w biegu na 1500 metrów – 4:11.95 – ustanowiła podczas dzisiejszych zawodów we francuskim Mondeville Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice).

Polka poprawiła swój halowy rekord życiowy o blisko 5 sekund i w wygranym przez Etiopkę Axumawit Embaye (4:07.07) biegu zajęła drugą lokatę. Dotychczas młoda biegaczka Lubusza Słubice najszybciej w hali dystans 1500 metrów pokonała przed rokiem, 1 lutego 2014, także w Mondeville. Dzisiejszy wynik Ennaoui plasuje ją na dziesiątym miejscu w polskich tabelach historycznych. Druga z naszych reprezentantek startujących w Mondeville na tym dystansie, Danuta Urbanik, była piąta z czasem 4:15.75.

Szóste miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki zajęła Karolina Kołeczek. Płotkarka z Sandomierza uzyskała w finale czas 8.28. Nieco szybciej podopieczna Andrzeja Mirka pobiegła w serii eliminacyjnej – 8.24. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn piąty, z czasem 7.77 (w el. 7.84) był Damian Czykier.

W finale B sprintu na 60 metrów drugie miejsce zajęła Marika Popowicz (7.45, w el. 7.47).

Zawody w Mondeville nie znajdowały się w kalendarzu European Athletics.

Pełne wyniki: Mondeville