1 / 0

Karol Zalewski zwycięża w Gandawie

Z trójki Polaków startujących w sobotnim mityngu mityngu IFAM Indoor w Gandawie najlepiej spisał się Karol Zalewski, który wygrał bieg na 300 m osiągając czas 32.93, drugi w br. w Europie.

Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) startował na tym samym dystansie w Gandawie przed rokiem, uzyskał wówczas rezultat 32.82. Jest jedynym Polakiem, który pokonał 300 m w hali poniżej 33 sekund. Liderem tabel europejskich (i światowych) jest Czech Pavel Maslák, 20 stycznia w Pradze uzyskał wynik 32.53 (halowy mistrz świata z Sopotu bardzo często startuje na dystansie 300 m, w 2013 r. – po pięć razy w hali i w sezonie letnim).

Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) z czasem 7:56.68 uplasował się na czwartej pozycji w biegu na 3000 m. Triumfował turecki przeszkodowiec Halil Akkas 7:49.49.

Krzysztof Żebrowski (KS AZS-AWF Biała Podlaska) zajął piąte miejsce w biegu na 1500 m poprawiając czasem 3:45.60 rekord życiowy w hali. Zwycięzył Francuz Bryan Cantero z wynikiem 3:44.35. Mistrz Polski z 2013 r. przez znaczną część ubiegłego sezonu leczył kontuzję.

W biegu na 500 m na starcie stanęli bracia Borlee, nie zdołali zepchnąć Jakuba Krzewiny (1:00.68) z pozycji lidera tegorocznych tabel światowych. Wygrał Kevin 1:01.06 przed Jonathanem 1:01.28.

Na dystansie 400 m przez płotki najszybsi byli Dunka Sara Petersen 58.10 i Brytyjczyk Niall Flannery 50.64.

Pełne wyniki:   GENT