1 / 0

Starty Polaków w halach zagranicznych

Damian Roszko i Ewa Zaborowska odnieśli zwycięstwa w zawodów uniwerysteckich w Stanach Zjednoczonych, Robert Wolski stanął na podium halowych mistrzostw Wielkiej Brytanii.

Podczas zawodów uniwerysteckich w Genevie (w stanie Ohio) silniejszą serię w biegu na 5000 m wygrał Damian Roszko osiągając czas 14:19.77.
Drugie miejsce zajął Samuel Peckham 14:20.94, a trzecie – Lucas Stalnaker (obaj USA) 14:25.33.
Ubiegłoroczny medalista mistrzostw Polski nie był zadowolony z rezultatu ponieważ bieg był poprowadzony w zbyt wolnym tempie, a on sam nie doszedł do pełni formy po tygodniowej chorobie. Zawody rozegrano w hali o podnadwymiarowej bieżni, o obwodzie 300 m.
Szybciej w hali z Polaków biegał tylko Artur Kern, do którego należy rekord kraju 14:09.89 (Boston ’07).

Zwycięski finisz Damiana Roszki w Genevie

Podczas mityngu w Birmingham (w stanie Alabama) Ewa Zaborowska przebiegła 3000 m w czasie 9:23.01 poprawiając o ponad 7 sekund rekord życiowy ustanowiony 12 grudnia 2014 r. w tej samej hali. Polka uzyskała najlepszy czas z 55 zawodniczek startujących w czterech seriach.

W swym czwartym starcie w halowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii 32-letni Robert Wolski po drugi w karierze zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż pokonując wysokość 2.18. Jest to jego najlepszy wynik od 36 miesięcy. Konkurs wygrał Allan Smith 2.29. Czołowe wieloboistki rywalizowały w skoku wzwyż, Katarina Johnson-Thompson wynikiem 1.97 ustanowiła absolutny rekord kraju, niespełna 18-letnia Morgan Lake zaliczyła 1.94.