1 / 0

Chabowski 4. w Guadalajarze

W niedzielnym 29. półmaratonie w Guadalajarze Marcin Chabowski z czasem 1:04:07 zajął czwarte miejsce.

XXIX Medio Maratón Internacional Guadalajara 2015, najbardziej prestiżowy półmaraton w Meksyku, wygrał zawodnik gospodarzy Juan Luis Barrios Nieves (7. i 8. w igrzyskach olimpijskich na dystansie 5000 m) 1:03:21, za którym bieg kończyli dwaj Kenijczycy, Geoffrey Kenisi Bundi i Julius Kipyego Keter. Do 14. kilometra pierwsza czwórka (z Marcinem Chabowskim) biegła razem, wówczas Barrios oderwał się od rywali i jego przewaga na mecie urosła do 31 sekund.
Warto dodać, że debiut Ketera w półmaratonie miał miejsce w 2008 r. w Guadalajarze (drugie miejsce), a następnie aż 6-krotnie z rzędu odnosił tu zwycięstwo.