1 / 0

Gawłowska i Kulka mistrzami U23 na 10 000 m

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Zamościu odbyły się pierwsze w tym sezonie letnim stadionowe mistrzostwa Polski. Tytuły – w biegach młodzieżowców na 10 000 metrów – wywalczyli Daria Gawłowska i Szymon Kulka.

Gawłowska, dla której niedzielne zawody były debiutem na 10 000 metrów, uzyskała czas 36:21.48. Zawodniczka Vectry Włocławek o nieco ponad 7 sekund wyprzedziła na mecie Annę Wójcik z Victorii Stalowa Wola (36:28.43). Brązowy medal wywalczyła Sylwia Ślęzak – biegaczka Budowlanych Częstochowa uzyskała rezultat 36:57.10.

W rywalizacji panów młodzieżowym mistrzem Polski w biegu na 10 000 metrów, z czasem 30:10.32, został Szymon Kulka. Zawodnik z Lipinek obronił tym samym tytuł wywalczony przed rokiem na bieżni w Białogardzie. Za naszym doświadczonym już reprezentantem kraju finiszował Paweł Szostak z AZSu-AWFu Warszawa (30:34.67) oraz Szymon Topolnicki z klubu AZS AWF Katowice (30:36.51).

Pełne wyniki: Zamość