1 / 0

Zwycięstwo Ejdys w Kassel, Majewski 20.10

Sylwia Ejdys zwyciężyła w biegu na 1500m w czasie 4:07.48 (rekord życiowy) podczas mityngu Askina 2007 rozgrywanego w Kassel. Tomasz Majewski pchnął kulę na odległość 20.10 (trzecia lokata) po raz pierwszy w tym sezonie przekraczając 20m.

Sylwia Ejdys (AZS-AWF Wrocław) zwyciężyła w biegu na 1500m w czasie 4:07.48 (rekord życiowy) podczas mityngu Askina 2007 rozgrywanego w Kassel. Polka wyprzedziła Słowenkę Sonję Roman (7 zawodniczkę Halowych ME ’07) – 4:08.89 i Brytyjkę Susan Scott – 4:11.28. Ejdys ma niespełna 23 lata i jest aktualną mistrzynią Polski na dystansie 1500m. Debiutowała w reprezentacji w Halowym Pucharze Europy ’06 (6 miejsce na 3000m). Poprawiła ubiegłoroczny rekord życiowy o 2.46 s.

Tomasz Majewski pchnął kulę na odległość 20.10 (trzecie miejsce) po raz pierwszy w tym sezonie przekraczając 20m. Dominik Zieliński był 5 z wynikiem 19.37. Zwyciężył wynikiem 20.65 Peter Sack, halowy mistrz Niemiec, przed swym rodakiem, mistrzem Europy, Ralfem Bartelsem – 20.36.

Również Dorota Dydo uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie przebiegając 100m w czasie 11.53 (4 lokata). Wygrała Stephanie Durst, reprezentantka USA w sztafecie 4x100m w Pucharze Świata ’06, która osiągnęła czas 11.36. Druga była Brytyjka Anyika Onuora – 11.48 przed Jamajką Nolle Graham – 11.49.

Urszula Jasińska zajęła 4 miejsce w rzucie oszczepem osiągając 56.86. Bezkonkurencyjne były Niemki Christina Obergfoll, liderka tabel światowych - 65.08 i Steffi Nerius, mistrzyni Europy - 64.11.

Małgorzata Trybańska wyrównała swój najlepszy wynik w tym sezonie skacząc w dal na odległość 6.54. O 9 cm dalej skoczyła Ukrainka Oksana Zubkowska ustanawiając rekord życiowy (do 2004 r. skakała wzwyż, rekord życiowy 1.90). Trzecią lokatę zajęł Niemka Bianka Kappler - 6.48, a piątą Urszula Gutowicz-Westhof (urodzona w Polsce, reprezentująca niegdyś barwy AZS-AWF Gorzów) - 6.39.