1 / 0

69. MPJ: Ciesielska z minumum na MEJ, Kobielski 2.19

W Białej Podlaskiej zakończyły się trzydniowe 69. Mistrzostwa Polski Juniorów – w ostatnim dniu zmagań w biegu na 200 metrów druga na mecie Karolina Ciesielska wypełniła minimum PZLA na mistrzostwa Europy juniorów w Eskilstunie.

Alicja Wrona, która już we wczorajszym biegu eliminacyjnym poprawiła rekord życiowy w sprincie na 200 metrów, dziś także okazała się najlepsza wygrywając złoty medal z czasem 23.88. Ze srebrnym medalem i minimum na mistrzostwa Europy juniorów w Eskilstunie w rywalizacji na tym dystansie wyjechała z Białej Podlaskiej Karolina Ciesielska – 24.19. Jako trzecia linię mety przekroczyła Weronika Błażek (24.58). Film z biegu dostępny jest na profilu PZLA na Instagramie.

Wczoraj Alicja Wrona, dziś Karolina Ciesielska wypełniły minimum PZLA na 200 metrów na mistrzostwa Europy w Eskilstunie (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kacper Wieczorek – sprinter Victorii Racibórz poprawił czasem 21.51 rekord życiowy. Jako drugi na linię mety wpadł Kacper Więcław – 21.67. Brązowy medal na 200 metrów zdobył Przemysław Adamski, który uzyskał rezultat 21.84.

W skoku wzwyż dobrą postawę zaprezentował Norbert Kobielski, który triumfował z wynikiem 2.19 będącym jego nowym rekordem życiowym. Zawodnik z Inowrocławia był bliski pokonania poprzeczki zawieszonej na wysokości 2.22. Wicemistrzem kraju został, Dawid Wawrzyniak, który w Białej Podlaskiej skoczył 2.15. Podium uzupełnił Filip Kossman – 2.08.

Norbert Kobielski poprawił wynikiem 2.19 rekord życiowy w skoku wzwyż (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Pierwszym finałem wtorkowych zmagań był rzut młotem mężczyzn. W tej konkurencji zwyciężył lider polskich tabel Artur Leszczyński – zawodnik stołecznego AZSu-AWFu trenowany przez Marcina Górę w najlepszej próbie uzyskał rezultat 67.87. Drugie miejsce zajął, z wynikiem 65.43, Mikołaj Górski, a trzeci był Adrian Muszyński (64.85).

Bartłomiej Stój odniósł kolejne zwycięstwo nad Konradem Bukowieckim rzucając dyskiem 59.76. Zawodnik ze Stalowej Woli w drugiej kolejce posłał dysk daleko za granicę 60 metrów jednak niestety była to próba spalona. Bukowiecki srebro przypieczętował rzutem na 59.51. Brązowym medalistą został Mateusz Gibaszek (53.42).

W biegu na 1500 metrów medale zdobyły zawodniczki startujące w pierwszej serii. Złoto, z czasem 4:27.42, zdobyła Sylwia Indeka, która pokonała Martynę Niećko (4:34.69) oraz Elizę Lenartowicz (4:35.74). Wszystkie medalistki o laury na mistrzostwach kraju juniorów będą mogły walczyć także za rok.

Trzeci przed rokiem w Toruniu Dominik Nowak został dziś, po emocjonującej walce na ostatniej prostej, mistrzem Polski w biegu na 1500 metrów. Zawodnik klubu AZS-AWF Warszawa uzyskał w Białej Podlaskiej czas 3:54.76. Srebrny medal wywalczył Grzegorz Kunc (3:55.08), a brązowy Patryk Mamron (3:55.36).

W finale biegu na 110 metrów przez płotki byliśmy świadkami bardzo zaciętej walki. Lider polskich tabel Marek Wolski uzyskał czas 14.18 i zdobył złoty medal. Wicemistrzem kraju został Paweł Suproń – 14.27. Zaledwie o 0.01 sekundy pokonał brązowy medalista – Ariel Kalwasiński – czwartego na mecie Adriana Misiołka. Czas medalisty to 14.32.

Podobnie jak w rywalizacji mężczyzn także u kobiet zwycięstwo w biegu płotkarskim odniosła liderka polskich tabel. Ewa Ochocka z Bolesłavii pokonała 100 metrów przez płotki w 14.15. Za jej plecami finiszowały Oliwia Małkiewicz (14.44) oraz wieloboistka Patrycja Skórzewska (14.51).

W trójskoku ze swoim najlepszym wynikiem w sezonie triumfowała Adrianna Szóstak – 12.71. Srebrna i brązowa medalistka poprawiły rekordy życiowe – Małgorzata Kiełbasa skoczyła 12.65, a Magdalena Żebrowska 12.43.

Filip Sacha, który rok temu w Toruniu zdobył brąz krajowego czempionatu, dziś dwukrotnie przekroczył w trójskoku 15 metrów kończąc zmagania ostatecznie z rezultatem 15.07. Srebrny medal zdobył Rafał Sulwirski (14.81). Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów wywalczył w Białej Podlaskiej Rafał Burzak, który rezultatem 14.50 poprawił rekord życiowy.

Filip Sacha wygrał konkurs trójskoku z wynikiem 15.09 (foto: Tomasz Kasjaniuk)

W skoku o tyczce panów triumfował reprezentant bydgoskiego Zawiszy Jan Błaszczyk, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.70. Srebrnym medalem podzielili się Daniel Chrustny i Borys Dżaman, którzy skoczyli 4.50 (z takim samym wynikiem zawody ukończył czwarty Marek Bleja). Obrońca tytułu Jan Śladowski nie zaliczył pierwszej wysokośći (4.40).

Mistrzynią Polski juniorek w rzucie dyskiem została Aleksandra Grubba, która wynikiem 50.53 poprawiła rekord życiowy. Z nowymi najlepszymi rezultatami w karierze wyjechały z Białej Podlaskiej także druga w konkursie Katarzyna Furmanek (44.59) oraz trzecia Aleksandra Małysz (43.94).

Najdłuższym dystansem na jakim rywalizowano podczas 69. Mistrzostw Polski Juniorów było 5000 metrów. Wśród pań najlepiej spisały się w Białej Podlaskiej Weronika Pyzik (17:29.04), Aleksandra Hołda (17:30.08) oraz Marta Łukijaniuk (17:33.38), a wśród panów triumfował Zbigniew Jost (15:12.97) przed Dariuszem Boratńskim (15:25.56) i Łukaszem Ludkiewiczem (15:26.35).

Tradycyjnie mistrzostwa Polski kończyły biegi rozstawne 4 x 400 metrów. W gronie pań najlepiej na tym dystansie spisały się zawodniczki AZS UWM Olsztyn, których liderką była Aleksandra Szczerbaczewicz. Zespół ze stolicy Warmii i Mazur uzyskał czas 3:46.92 i pokonał kluby Victoria Stalowa Wola (3:47.64) oraz Zawiszę Bydgoszcz (3:48.54).

Medalistów w rywalizacji męskich sztafet 4 x 400 merów wyłoniły trzy serie. Najlepszy czas uzyskała ekipa AZSu Łódź (3:16.23). Srebrne medale odebrali zawodnicy białostockiego Podlasia (3:17.48), a brązowe biegacze z Orkanu Środa Wielkopolska (3:18.81).

Pełne wyniki: Biała Podlaska