1 / 0

MME 2015: lekkoatleci wrócili do Polski

W dobrych humorach wrócili reprezentanci Polski z 10. Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wywalczyli w Tallinnie dwanaście krążków, w tym cztery z najcenniejszego kruszcu.

Nasza drużyna przyleciała na stołeczne Lotnisko Chopina rejsowym samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT z Tallinna wczesnym popołudniem. Na członków reprezentacji czekały rodziny, przyjaciele oraz przedstawiciele mediów i PZLA. Najwięcej wywiadów udzielili srebrna w Estonii Sofia Ennaoui oraz nasi złoci medaliści sprinter Karol Zalewski i płotkarz Patryk Dobek. Niebawem na naszej stronie oraz kanale YouTube opublikujemy rozmowy m.in. z wicemistrzynią Europy do lat 23 w biegu na 1500 metrów.

Sofia Ennaoui udziela wywiadu kanałowi YouTube PZLA na Lotnisku Chopina w Warszawie

Za dwa lata młodzieżowe mistrzostwa Europy odbędą się w Bydgoszczy. Miejmy nadzieję, że biało-czerwoni poprawią na nich rekord w medalowej zdobyczy – przed 12 laty na Stadionie Zawiszy nasi reprezentanci stawali na podium aż szesnastokrotnie. Polska zajęła wówczas drugie miejsce w tabeli medalowej (wygrała Rosja).