1 / 0

Tymińska i Płaczek prowadzą po pierwszym dniu wielobojowych MP

Po pierwszym dniu Mistrzostw Polski w wielobojach rozgrywanych w Toruniu Karolina Tymińska zgromadziła 3653 wyprzedzając Kamilę Chudzik o 105, i Magdalenę Szczepańską o 264 punkty. Łukasz Płaczek uzyskał 3985, Marcin Dróżdż 3921, a Dawid Pyra 3868 punktów.

Wśród juniorów na prowadzeniu faworyci: Karol Boduła i Zuzanna Leszczyńska.

Łukasz Płaczek objął prowadzenie już po pierwszej konkurencji: wygrał 100m w czasie 11.01. Zwyciężył również w skoku w dal uzyskując 7.17. W kuli najlepszy okazał się Krzysztof Andrzejak, który mając niedużą stratę w poprzednich konkurencjach został liderem przed skokiem wzwyż. Najwyżej skakał Marcin Dróżdż (2.10), który zyskał ponad 110 punktów nad konkurentami i został liderem po 4 konkurencjach. Dystans jednego okrążenia najszybciej pokonał Dawid Pyra (49.39) kończąc pierwszy dzień na trzeciej pozycji. Płaczek pobiegł szybciej od Drożdża o prawie 2.5 sekundy i wrócił na pierwsze miejsce. 32-letni Krzysztof Andrzejak nie stanął na starcie 400m.

Karolina Tymińska jako jedyna przebiegła płotki poniżej 14 sekund i wyprzedzała Kamilę Chudzik i Joannę Grzesiak. W skoku wzwyż rewelacyjnie spisała się Chudzik, która wynikiem 1.81 poprawiła rekord życiowy aż o 13 cm. Tymińska skoczyła o 9 cm mniej i straciła prowadzenie. Pchnięcie kulą było popisem Tymińskiej pchającej o ponad metr dalej od rywalek (14.21). Ale prowadzenie p. Karolina odzyskała dopiero po biegu na 200m, w którym zeszła poniżej 24 s (23.99). Do biegu na 200m nie przystąpiła Joanna Grzesiak, jedna z kandydatek do startu w reprezentacji Polski w szczecińskim Pucharze Europy. Wydaje się, że w końcowej punktacji Tymińska może przekroczyć 6100 pkt., a Chudzik – 5900 (dotychczasowy jej rekord wynosi 5438).