1 / 0

Urbanek drugi w Diamentowej Lidze w Londynie

Dyskobol Robert Urbanek zajął drugie miejsce w pierwszym dniu zawodów Sainsbury Anniversary Games na Stadionie Olimpijskim w londyńskiej dzielnicy Stratford. Czwartą lokatę wywalczył Piotr Małachowski, który jest liderem cyklu Diamentowej Ligi IAAF.

Polacy od początku konkursu zajmowali czołowe lokaty. Po pierwszych dwóch seriach rzutów liderem zmagań był Małachowski, którego dysk pofrunął na 63.83. W połowie rywalizacji na pierwszą pozycję wysunął się, rzutem na 64.47, Urbanek. Brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw kontynentu wyprzedził jednak w czwartej próbie dobrze spisujący się w tym sezonie Philip Milanov – Belg rzucając 65.14 zapewnił sobie pierwszą w karierze wygraną w mityngu Diamentowej Ligi. Polscy dyskobole, którzy w tegorocznej odsłonie cyklu najbardziej prestiżowych mityngów na świecie spisują się znakomicie, już nie poprawili swoich wyników i ostatecznie zostali sklasyfikowani na drugim i czwartym miejscu. Trenowani przez Witolda Suskiego nasi miotacze prowadzą jednak, z ogromną przewagą, w klasyfikacji ligi – Małachowski ma 13 punktów, a Urbanek 10, o 6 więcej od trzeciego Milanova.

W biegu na 1500 metrów z czasem 4:08.25 szósta była Renata Pliś. Zwyciężyła 24-letnia Brytyjka Laura Weightman – 4:06.09.

Polska sztafeta pań 4 x 100 merów biegnąca na olimpijskiej bieżni w Londynie w składzie Marika Popowicz-Drapała, Anna Kiełbasińska, Marta Jeschke, Weronika Wedler zajęła, z czasem 43.83, szóste miejsce. Najszybsza była ekipa USA – 42.32.

W związku z ulewnymi opadami deszczu organizatorzy londyńskiego mityngu przenieśli na jutro konkurs skoku o tyczce panów, w którym wystartują Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Wydarzeniem pierwszego dnia mityngu w stolicy Wielkiej Brytanii był powrót na bieżnię Usaina Bolta. Jamajczyk zaimponował w Londynie uzyskując najpierw w trudnych warunkach (deszcz, 15 stopni, duża wilgotność powietrza) awans do finału z czasem 9.87, a później triumfując w biegu finałowym z identycznym rezultatem.

Dokończenie rywalizacji jutro. W sobotę w Londynie wystartują m.in. Angelika Cichocka na 800 metrów oraz biało-czerwona męska sztafeta 4 x 100 metrów. Ze stolicy Wielkiej Brytanii Diamentowa Liga przeniesie się do Sztokholmu gdzie w czwartek odbędzie się ostatni mityng cyklu przed rozpoczęciem 15. IAAF Mistrzostw Świata w Pekinie.

Pełne wyniki: Londyn