1 / 0

EYOF: srebro Klaudii Adamek na 100 m

Klaudia Adamek wywalczyła dziś w Tbilisi srebrny medal w biegu na 100 metrów podczas 13. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Polka, która w stolicy Gruzji dobrze spisywała się już we wczorajszych rundach zmagań, dziś na ostatnich metrach wywalczyła srebro w sprincie na 100 metrów. Zawodniczka z Piły uzyskała w Tbilisi czas 12.16. Zwyciężyła Irlandka Ciara Neville – 12.01. Srebro Adamek jest pierwszym medalem polskiej reprezentacji olimpijskiej w Tbilisi. Za rok nasza zawodniczka będzie ponownie mogła walczyć w stolicy Gruzji – w lipcu 2016 odbędą się tutaj 1. Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych.

Klaudia Adamek (pierwsza z lewej) na podium w Tbilisi

Tuż za podium  bieg na 3000 metrów ukończył Stanisław Lebioda. Polak stracił do miejsca dającego brązowy medal 2 sekundy i uzyskał na mecie czas 8:58.75. Złotym medalistą został Serb Elzan Bibic – 8:50.10.

Eliza Megger z czasem 10:46.05 zameldowała się na mecie biegu na 3000 metrów jako siódma. Mistrzynią festiwalu została Holenderka Diane van Es – 9:58.49.

Szymon Zięba bez problemu awansował do finału biegu na 800 metrów uzyskując dziś rezultat 1:57.65.

Rzucając dyskiem 45.53 Agnieszka Kulak poprawiła rekord życiowy i awansowała do finału.

Niestety na eliminacjach udział w zawodach w Tbilisi zakończyła płotkarka Klaudia Wojtunik, która uzyskała wynik 14.31.