1 / 0

Zwycięstwo Madejczyk w Lille

Barbara Madejczyk, rekordzistka Polski w rzucie oszczepem, zwyciężyła w Meeting Lille Metropole wynikiem 61.66. Marcin Jędrusiński zajął 6 lokatę w biegu na 200m – 21.22 (+0.9). Chód na 5000m na 4 pozycji ukończył Benjamin Kuciński - 19:58.06.

Barbara Madejczyk, rekordzistka Polski w rzucie oszczepem, zwyciężyła w Meeting Lille Metropole (należącym do EAA Outdoor Premium Meetings)rezultatem 61.66.

Madejczyk pokonała Włoszkę Zahrę Bani, 5 zawodniczkę ostatnich mistrzostw świata – 60.17 oraz Brytyjkę Goldie Sayers – 59.81 (trzecia na tegorocznych listach światowych z wynikiem 65.05). Był to udany rewanż Polki za porażkę przed 5 dniami w Glasgow: zwyciężyła wówczas Sayers – 63.59 (przed Steffi Nerius), Bani zajęła 5 miejsce, a Madejczyk – siódme (56.06).

Barbara Madejczyk (Janntar Ustka) jest drugą polską oszczepniczką, która uporała się z minimum na mistrzostwa świata w Osace, wynoszącym 61.00. 6 maja w Sopocie Urszula Jasińska (Polonia Pasłęk) ustanowiła rekord życiowy wynikiem 62.34.
Po dzisiejszych zawodach Madejczyk awansowała na 10 miejsce w tabelach światowych, Jasińska okupuje 8 lokatę.

Marcin Jędrusiński zajął 6 lokatę w biegu na 200m – 21.22 (+0.9). Zwyciężył Francuz David Alerte – 20.73.

Chód na dystansie 5000m na 4 pozycji ukończył Benjamin Kuciński – 19:58.06, tracąc ponad półtorej minuty do zwycięzcy, Hiszpana Francisco Javiera Fernandeza, który osiągnął czas 18:27.34, bijąc rekord kraju. Mistrz Europy na 20 km wyprzedził mistrza na 50 km, Francuza Yohana Diniza (18:50.27).