1 / 0

Dąbrowski drugi w Memoriale Braci Znamieńskich

Daniel Dąbrowski, zajmując drugie miejsce, uplasował się najwyżej z dziewiątki Polaków, którzy wystartowali w Memoriale Braci Znamieńskich rozegranym w miejscowości Żukowskij pod Moskwą. Kamila Skolimowska uplasowała się na 4 pozycji.

Igor Janik zajął 5 miejsce w rzucie oszczepem – 78.55. Wysoki poziom zaprezentowali Rosjanie Aleksandr Iwanow (86.71) oraz Siergiej Makarow, który rzutem w piątej kolejce na odległość 87.32 zapewnił sobie zwycięstwo.

W skoku o tyczce Przemysław Czerwiński przeliczył się z siłami i, jako jedyny, nie zaliczył żadnej wysokości (rozpoczynał od 5.40). Zdecydowanie wygrał 22-letni Jewgienij Łukianienko (RUS) – 5.70, który wyprzedził o 15cm dwóch utytułowanych zawodników, Igora Pawłowa (RUS) i Aleksa Awerbucha (ISR).

Skok wzwyż przyniósł sukces 32-letniemu Rosjaninowi Wiaczesławowi Woroninowi – 2.27. Grzegorz Sposób pokonał wysokość 2.15, co wystarczyło do 7 miejsca. Skoczkowie nie zaimponowali, tylko 2.15 zaliczył m.in. Rosjanin Iwan Uchow (2.39 w hali ’07).

W biegu na 400m Zuzanna Radecka-Pakaszewska zajęła 6 lokatę w swojej serii z czasem 52.68 wyprzedzając o jedną setną, dwukrotną medalistę tegorocznych halowych ME, Olesję Zykinę (RUS) oraz Chorwatkę Danijelę Grgic (rekord życiowy 50.78). Bieg wygrała Swietłana Pospiełowa (RUS) – 51.97.

Na tym samym dystansie Daniel Dąbrowski uplasował się na drugim miejscu (46.13) ulegając 20-letniemu Maksymowi Dyldinowi (RUS) – 45.92, który poprawił rekord życiowy o ponad sekundę. Trzecią lokatę zajął Carols Santa (DOM) – 46.21, przed wiecemistrzem Europy Władysławem Frołowem (RUS) – 46.27.

Daria Onyśko z czasem 11.49, przybiegła na 6 pozycji w swojej serii biegu eliminacyjnego na 100m (wiatr: +3.0 m/s). Rosjanki Jewgienija Poliakowa (11.28) i Natalia Rusakowa (11.30) wyprzedziły Debbie Feguson z Bahamów (11.34). Finał wygrała Poliakowa – 11.28.

W rzucie młotem Tatiana Łysenko (RUS) nie dała szans rywalkom mając od nich lepsze wszystkie 6 rzutów. Wygrała wynikiem 77.01, przed swą rodaczkę Gulfiją Chanafiejewą – 74.32, Niemką Betty Heidler – 73.23 i Kamilą Skolimowską – 72.32
(seria Polki: X – 66.69 – 70.07 – X – X – 72.32). Granicę 72m przekroczyła jeszcze Rosjanka Jekaterina Choroszych – 72.07.

Skok w dal pań upłynął pod znakiem rywalizacji Rosjanek, Tatiany Lebiediewej – 6.84 i Tatiany Kotowej – 6.78. Małgorzata Trybańska uplasowała się na 6 pozycji z wynikiem 6.53. Następny start Polki nastąpi podczas Pucharu Europy, w którym zawodniczka Warszawianki ma być zgłoszona do skoku w dal i trójskoku.

W biegu na 800m Jelena Sobolewa jako jedyna zeszła poniżej 2 minut (1:59.49) wyprzedzając Oksanę Zbrożek (obie Rosja) – 2:00.10. Aneta Lemiesz z czasem 2:02.51 zajęła 7 lokatę.

Świetnym rezultatem, 9:14.37, powróciła do biegania przeszkód, po przerwie trzyletniej przerwie, rekordzistka świata Gulnara Samitowa-Gałkina (RUS), pokonując ostatni kilometr w czasie 3:01.6.