1 / 0

Trzeci diament Małachowskiego

Piotr Małachowski po trzeci w karierze wygrał końcową klasyfikację Diamond Race VI cyklu Diamentowej Ligi w rzucie dyskiem, w bardzo silnie obsadzonym mityngu w Zurychu cenne zwycięstwa odnieśli Robert Urbanek i Adam Kszczot.

Po czterech kolejkach konkursu dyskoboli, rozgrywanego po deszczu w temperaturze 15 st.,  Robert Urbanek zajmował trzecie miejsce, a Piotr Małachowski – piąte. W piątej rundzie Urbanek wynikiem 65.78 wysunął się na prowadzenie, a w ostatniej – Małachowski rezultatem 65.04 zapewnił sobie drugą lokatę. W klasyfikacji Diamond Race Piotr Małachowski zgromadził 21 pkt, Urbanek – 19 a Belg Philip Milanov – 6 pkt.

Adam Kszczot utrzymał wysoką formę z Pekinu wygrywając bieg na 800 m w czasie 1:45.55, za jego plecami dystans kończyło trzech mistrzów świata/mistrzów olimpijskich: Algierczyk Taoufik Makhloufi 1:45.62, Etiopczyk Mohamed Aman 1:45.93 i Kenijczyk David Rudisha 1:45.91. Piąty na mecie Marcin Lewandowski i szósty – Katarczyk Abdulrahman Musaeb Balla uzyskali identyczny czas jak Rudisha.

W biegu pań na 800 m Joanna Jóźwik zajęła 7 miejsce w czasie 2:01.36, zwyciężyła Kenijka Eunice Sum 1:59.14, Białorusinka Marina Arzamasowa - mistrzyni świata z Pekinu – była piąta 2:00.69.

Również na 7 pozycji ukończyła konkurs pchnięcia kulą Paulina Guba (17.59), wygrała mistrzyni świata Niemka Christina Schwanitz (19.91).

W biegu przeszkodowym zwyciężył Kanijczyk Paul Kipsiele Koech (8:10.24), Krystian Zalewski uplasował się na 12 miejscu (8:32.55).

Na dystansie 3000 m Etiopka Almaz Ayana (8:22.34), mistrzyni świata na 5000 m, pokonała swą rodaczkę Genzebe Dibabę (8:26.54), mistrzynię świata na 1500 m. Bieg prowadziły Renata Pliś i Kenijka Lydia Wafula.

Dekoracja zwycięzców Diamond Race, pierwszy z lewej - Piotr Małachowski

Dziewięcioro mistrzów z Pekinu poniosło w Zurychu porażki: Wayde van Niekerk, David Rudisha, Ezekiel Kemboi, Derek Drouin, Piotr Małachowski, Marina Arzamasowa, Yarisley Silva, Tianna Bartoletta i Kathrina Molitor.