1 / 0

Wojciechowski trzeci w Akwizgranie

W 11. mityngu ulicznym w skoku o tyczce rozegranym w centrum Akwizgranu Paweł Wojciechowski zajął trzecie miejsce z wynikiem 5.70.

Konkurs wygrał 21-letni Kanadyjczyk Shawn Barber, mistrz świata z Pekinu, przed Niemcem Carlo Paechem – obaj pokonali wysokość 5.75. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz wyprzedził Niemca Raphaela Holzdeppe, który również zaliczył 5.70.

Po mistrzostwach świata w Pekinie Paweł Wojciechowski ma bardzo pracowite dni, 2 września startował w Zurychu, cztery dni później – w Berlinie, w środę – w Akwizgranie, w piątek – w finale Diamentowej Ligi w Brukseli, a w niedzielę – w 6. Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie. We wszystkich tych mityngach głównym rywalem Polaka jest Shawn Barber, który w br. odniósł już 24 zwycięstwa.

Opawa
W Opawie w biegu ulicznym na dystansie jednej mili zwyciężył Czech Jakub Holuša przed Mateuszem Demczyszakiem (obaj uzyskali ten sam czas 4:05) i Słowakiem Jozefem Pelikanem (4:06). Holuša, tegoroczny halowy mistrz Europy z Pragi, urodził się w Opawie.