1 / 0

Rekordowe tempo młodej chodziarki

W sobotę w Stalowej Woli podczas mityngu POZLA rozgrywanego wspólnie z zawodami „Lekkoatletyka dla każdego!” Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) pokonała chodem sportowym dystans 5000 m w czasie 22:36.68, najlepszym w historii osiągniętym przez polską juniorkę.

Dotychczas najszybszą juniorką była Joanna Baj, która przed 16 laty (podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Rydze) uzyskała czas 22:38.88. Na dystansie 5000 m nie notuje się oficjalnych rekordów Polski.

Warto dodać, że w br. podopieczna trenerki Marzeny Kulig ustanowiła już łącznie 5 oficjalnych rekordów Polski juniorek:
halowe na dystansie 3000 m – 13:05.15 oraz 12:55.68
oraz na otwartym powietrzu:
na bieżni na 10 000 m – 46:31.38
i na szosie na 10 km – 46:04 i na 20 km – 1:38:32.

Karierę międzynarodową mielczanka rozpoczęła od ósmego miejsca w MŚ kadetów w Doniecku (2013), w tym roku w Pucharze Europy w Murcji zajęła piątą lokatę.