1 / 0

Zwycięstwo drużyny Sudoła w Chinach

W dniach od 26 do 29 września w chińskim Suzhou po raz trzeci zostały rozegrane czterodniowe zawody w chodzie sportowym „Wokół jeziora Taihu”, wśród mężczyzn triumfował zespół międzynarodowy z Grzegorzem Sudołem (obok w miniaturce, przed startem).

Po raz pierwszy w imprezie wystartowała polska reprezentacja kobiet – Agnieszka Szwarnóg, Katarzyna Golba, Monika Kapera i Paulina Buziak – zajmując szóste miejsce ze stratą 34:48 do zespołu Ukrainy.
Agnieszka Dygacz w teamie z Litwinkami i Węgierką uplasowała się na trzeciej pozycji.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła, podobnie jak przed rokiem, Ukrainka Ljudmiłą Oljanowską, brązowa medalistka mistrzostw świata.

W skład drużyny z Grzegorzem Sudołem wchodzili: Australijczyk Dane Bird-Smith, Kolumbijczyk Eider Arévalo i Szwed Perseus Karlström. Kolejne lokaty zajęły dwie ekipy z Ukrainy, zespół Chin był dopiero piąty a Rosji – szósty.
Indywidualnie zwyciężył wicemistrz świata Chińczyk Wang Zhen.

Górzysta trasa ostatniego etapu zawodów liczyła 16 km, z bardzo długim i ciężkim podejściem na końcu. Łącznie w ciągu czterech kolejnych dni zawodnicy mieli do pokonania około 48 km.