1 / 0

Matylda Kowal 8. w Genewie

Matylda Kowal, reprezentantka Polski na niedzielne 22. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych w Hyères, zajęła ósme miejsce w 38. biegu przełajowym Course de l'Escalade rozegranym w sobotę w Genewie.

Bieg kobiet na dystansie 7.323 km wygrała 21-letnia Etiopka Helen Tola Bekele w czasie 24:28 wyprzedzając o 13 sekund Kenijkę Susan Kipsang. Zawodniczka CWKS Resovia Rzeszów straciła do zwyciężczyni 52 sekundy.
Helen Tola Bekele trafiła do zestawień światowych dopiero w tym roku, w ciągu ostatnich sześciu tygodni wygrała maraton w Lozannie (2:31:25 – debiut na dystansie 42.195 km) oraz cztery biegi uliczne i przełajowe.

Rywalizację mężczyzn wygrał Szwajcar Tadesse Abraham (czas 21:01) o dwie sekundy przed Etiopczykiem Belete Adere. Od 1993 r. w konkurencji mężczyzn w Course de l'Escalade triumfują zawodnicy urodzeni w Afryce (T.Abraham do 22.07.2014 reprezentował Erytreę).

Matylda Szlęzak-Kowal ma za sobą starty w biegu przeszkodowym w igrzyskach olimpijskich i w mistrzostwach Europy. W niedzielę zadebiutuje w mistrzostwach Europy w biegu przełajowym.