1 / 0

Majewski trzeci w Bostonie

W niedzielę w Bostonie, w drugim mityngu halowym z cyklu IAAF World Indoor Tour, Tomasz Majewski zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą osiągając 20.14.

Zwycięzcą konkursu kulmiotów został Kurt Roberts, który rekordem życiowym na odległość 21.57 wyszedł na czoło tegorocznych list światowych przed Michała Haratyka. Amerykanin wyprzedził swojego rodaka Reese Hoffę (21.02).

Najlepsze wyniki na świecie w br. uzyskali również:

300 m – Vernon Norwood (USA) 32.70
600 m – Boris Berian (USA) 1:15.51
1 mila – Nicholas Willis (NZL) 3:53.27
300 m – Natasha Hastings (USA) 36.25
1500 m – Dawit Seyaum (ETH) 4:01.86
3000 m – Meseret Defar (ETH) 8:30.83 (pierwszy start na bieżni po macierzyństwie)

Czołowe sprinterki USA i Jamajki nie pozbawiły Ewy Swobody (7.07) trzeciej pozycji na listach światowych – najszybszą okazała się English Gardner (7.15).

W skoku o tyczce Jennifer Suhr pokonała wysokość 4.88 (atakowała 5.07), a Sam Kendricks (obydwoje USA) wynikiem 5.77 o 10 cm pokonał mistrza świata Shawna Barbera (CAN).