1 / 0

60. HMP: szybkie eliminacje na 400 metrów

Od znakomitych wyników kobiet w biegach eliminacyjnych na 400 metrów rozpoczęły się w Arenie Toruń 60. Halowe Mistrzostwa Polski.

Serię szybkich biegów rozpoczęła Małgorzata Hołub, która na mecie uzyskała wynik 52.97. Po chwili jej koleżanka z reprezentacyjnej sztafety Justyna Święty przebiegła dwa okrążenia toruńskiej hali w 52.72. Na koniec – w trzeciej serii – zwyciężyła Ewelina Ptak z czasem 53.02. Wszystkie te wyniki są lepsze od wskaźnika PZLA na halowe mistrzostwa świata – przypomnijmy jednak, że w Portland będą mogły pobiec jedynie dwie Polki. W tym kontekście niezwykle interesująco zapowiada się niedzielny finał rywalizacji pań na 400 metrów – zaplanowany jest on na godzinę 17:00.

Justyna Święty była najszybsza w eliminacjach 400 metrów (foto: Tomasz Kasjaniuk)

W rywalizacji mężczyzn najlepszy w eliminacjach był Przemysław Waściński, który czasem 47.21 poprawił rekord życiowy i w końcowym rankingu o 0.01 sekundy wyprzedził Rafała Smolenia. Finał biegu na 400 metrów panów jutro o 17:10.

Najszybszym zawodnikiem eliminacji biegu na 800 metrów był Adrian Wyrzykiewicz, który wygrał drugi bieg z czasem 1:55.35. Finałowa walka o medale na tym dystansie odbędzie się jutro o 19:20.

W sobotę jako pierwsi na bieżni zaprezentowali się siedmioboiści – najszybszy w biegu na 60 metrów był Krzysztof Bartczak (7.15). W skoku w dal wygrał Karol Ciesielski (6.59), a trzy przekroczone skoki miał jeden z faworytów rywalizacji Rafał Abramowski. W kolejnej konkurencji – pchnięciu kulą – ponownie zwyciężył Ciesielski (14.23). Wzwyż najwyżej skakał Marcin Dróźdź (1.99).

Startujący w Toruniu wieloboiści dedykują swój występ na mistrzostwach Agnieszce Borowskiej (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Karolina Tymińska pewnie wygrała pierwszą konkurencję pięcioboju – sopocianka przebiegła 60 metrów przez płotki w 8.50. W skoku wzwyż nie było niespodzianki – najlepiej spisała się debiutująca w wieloboju na mistrzostwach Polski specjalistka od skakania wzwyż Urszula Gardzielewska-Domel, która w trzeciej próbie (choć bliska była już w drugiej) skoczyła 1.93 poprawiając rekord życiowy. Zdecydowanie najlepsza w pchnięciu kulą była, z rezultatem 14.00, Karolina Tymińska. Zawodniczka SKLA Sopot wygrała także skok w dal.

Pełne wyniki: Toruń