1 / 0

Wygrana Daniela Muteti w Warszawie

Kenijczyk Daniel Muteti uzyskał czas 1:02:14 i tym samym zwyciężył w słoneczne niedzielne przedpołudnie w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim.

Biegacz z Afryki, który w Polsce wygrywał wcześniej m.in. półmaraton w Pile, pokonał drugiego na mecie Justusa Kandę o 7 sekund. Jako trzeci linię mety, zlokalizowaną w tym roku na Placu Trzech Krzyży, minął Etiopczyk Abraraw Misganaw – 1:02:22. Najlepszym z Polaków był ósmy na mecie Szymon Kulka – 1:04:18.

W rywalizacji kobiet Kenijka Perendis Lekapana uzyskała 1:10:41 i na mecie pokonała swoją rodaczkę Alice Mogire (1:13:15) oraz Litwinkę Rasę Drazdauskaitė (1:13:22). Z Polek jako pierwsza na metę wbiegła Angelika Mach – 1:16:22.

Pełne wyniki: Warszawa