1 / 0

Polskie starty w Pliezhausen i Belfaście

Joanna Linkiewicz była najlepsza w biegu na 300 metrów przez płotki podczas mityngu w Pliezhausen. Bieg na 800 metrów na zawodach w Belfaście wygrał Kamil Gurdak.

Joanna Linkiewicz uzyskała czas 39.2 i była jedyną zawodniczką, która pokonała dystans 300 metrów przez płotki poniżej 40 sekund. W gronie panów w Pliezhausen Rafał Omelko uzyskał drugi czas dnia w biegu na 300 metrów – 32.74. Szybciej od podopiecznego Marka Rożeja pobiegł jedynie Niemiec Kamghe Gaba (32.65).

W Belfaście Kamil Gurdak przebiegł 800 metrów w 1:48.54 i na mecie pokonał juniora Mateusza Borkowskiego – 1:49.17. Czas Borkowskiego jest lepszy od wskaźnika na mistrzostwa w Bydgoszczy, jednak zawody w Irlandii Północnej nie znajdują się w kalendarzu European Athletics. Na tym samym mityngu siódma w biegu na 800 metrów była Monika Hałasa (2:07.12), a w biegu na 1500 metrów drugie miejsce wywalczyła Urszula Nęcka (4:19.58).

Pełne wyniki: Pliezhausen / Belfast