1 / 0

Weekendowe starty Polaków

Za nami kolejny weekend zmagań polskich lekkoatletów na zawodach krajowych i zagranicznych.

Słupsk, 28 maja

Agnieszka Kaszuba skoczyła o tyczce 4.00, minimum uprawniające do startu w mistrzostwach świata do lat 20 wynosi 4.10. Warto odnotować, że tyczkarka z Gdyni w sezonie halowym ustanowiła rekord życiowy na poziomie 4.15. Na bieżni Karol Zalewski przy przeciwnym wietrze o sile 1,0 m/s pokonał 100 metrów w 10.42.

Łódź, 28 maja

Wiktor Suwara w biegu na 400 metrów uzyskał czas 46.89. 19-letni Dawid Żebrowski w eliminacjach wyrównał swój najlepszy wynik na europejskich listach pokonując dystans 110 metrów przez płotki w 13.72. W finale raciborzanin pobiegł niewiele słabiej uzyskując na mecie 13.73.

Inowrocław, 28 maja

Dawid Krzyżan wygrał konkurs kulomiotów uzyskując rezultat 19.00.

Warszawa (Orzeł), 28 maja

Na stadionie Orła Anna Wloka pchnęła kulą na 15.81, a Dominik Kurach uzyskał w tej specjalności 18.57

Warszawa (AWF), 28 maja

Uzupełniając dane z drużynowych mistrzostw Polski nadmieniamy, że czwarta w biegu na 400 metrów 17-letnia Karolina Łozowska uzyskując czas 54.97 wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorów młodszych w Tbilisi. Dzięki temu wynikowi minimum PZLA na zawody w Gruzji ma damska sztafeta szwedzka.

Stalowa Wola, 28 maja

Na mistrzostwach Podkarpacia U20 padły trzy wskaźniki na mistrzostwa Europy juniorów młodszych w Tbilisi – w biegu na 800 metrów Szymon Zięba uzyskał 1:51.63, dystans 3000 metrów Bartosz Jarczok przebiegł w 8:21.34, a Stanisław Lebioda w 8:24.24.

Leszno, 28 maja

Grzegorz Zimniewicz przebiegł 100 metrów w 10.42 (+0,8). Damin Sztejkowski czasem 10.77 zapewnił sobie prawo startu w mistrzostwach Europy w Tbilisi.

Goleniów, 28 maja

Dominik Staśkiewicz uzyskał na 200 metrów czas 21.76.

A Coruña /ESP/, 28 maja

Jakub Jelonek zajął 17. miejsce w chodzie na 20 kilometrów podczas mityngu zaliczanego do IAAF World Race Walking Challenge – Polak uzyskał czas 1:22:43. Wygrał Chińczyk Wang Zhen – 1:20:17. W rywalizacji kobiet chodu nie ukończyła Justyna Świerczyńska.

Lillestrøm /NOR/, 28 maja

Michał Rozporski wygrał pchnięcie kulą z rezultatem 19.67.

Mersin /TUR/, 29 maja

Karolina Kołeczek wygrała bieg na 100 metrów przez płotki w czasie 13.17 (+0,3). Wynik zawodniczki z Sandomierza jest słabszy zaledwie o 0.02 sekundy od minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie.

Kutno, 29 maja

Uzupełniając podawane już na naszej stronie wyniki z mityngu klasy mistrzowskiej międzynarodowej w Kutnie informujemy, że w wygranym przez Andrzeja Kucha z wynikiem 7.67 konkursie skoku w dal Jakub Andrzejczak uzyskując odległość o 2 centymetry słabszą od zwycięzcy wypełnił minimum na mistrzostwa świata U20 w Bydgoszczy. W skoku wzwyż Aneta Rydz skoczyła 1.82, a druga w zawodach Martyna Lewandowska pokonując 1.78 uzyskała wskaźnik na mistrzostwa Europy kadetów w Tbilisi.

Płońsk, 29 maja

Podczas tradycyjnego mityngu w skokach m.in. Michał Lewandowski wygrał trójskok z wynikiem 16.33

Götzis, 28-29 maja

Podczas 42. Hypo-Meetingu Paweł Wiesiołek wycofał się z 10-boju po 9 konkurencjach (wyniki II dnia: 110 m pł - 14.97/-0.5, dysk - 41.02, tyczka - 4.40 i oszczep -53.60).