1 / 0

Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej – III dzień – rekord Polski Michalskiego

Kolejny atak Łukasza Michalskiego na rekord Polski juniorów w skoku o tyczce zakończył się powodzeniem podczas trzeciego dnia Mistrzostw. Prawie 24 lat przetrwał rekord Ryszarda Kolasy wynoszący 5.45. Łukasz w pierwszej próbie pokonał wysokość 5.50.

Podczas trzeciego dnia Mistrzostw powodzeniem zakończył się kolejny atak Łukasza Michalskiego na rekord Polski juniorów w skoku o tyczce . Prawie 24 lat przetrwał rekord Ryszarda Kolasy wynoszący 5.45. Łukasz w pierwszej próbie pokonał wysokość 5.50. Dwaj następni zawodnicy zaliczyli po 5 metrów. Warto dodać, że do Michalskiego należy już halowy rekord Polski juniorów (5.40), poprawiany przez niego trzy razy tej zimy.

Trzeci dzień Mistrzostw upłynął pod znakiem dalszych medali dla faworytów.

W biegu na 200m dwaj pierwsi z finału na 100m zamienili się miejscami. Dla Macieja Samborskiego był to już trzeci medal, razem z kolegami z AZS-AWF Kraków wygrał sztafetę 4x100m.

Bardzo zacięty przebieg miał finisz biegu na 1500m. Kamil Zieliński do złota na 3000m dorzucił drugie, wyprzedzając Mariana Stolca (czwrtego na 800m) zaledwie o jedną setną część sekundy.

Łukasz Kujawski nie zdołał pokonać Zielińskiego na dystansie 3000m, ale w biegu na 5000m był bezkonkurencyjny, wygrywając o ponad 16 sekund.

Artur Noga, mistrz świata i rekordzista Europy juniorów w biegu na 110m pł, osiągnął formę pozwalającą myśleć o medalu na ME juniorów, które rozpoczną się za trzy tygodnie w Hengelo. Kolejny rekord życiowy ustanowił Maciej Wojtkowski, kandydat do zejścia poniżej 14 sekund. Po brąz sięgnął Radosław Czyż, wicemistrz na niskich płotkach.

W skoku wzwyż cała trójka medalistów uzyskała ten sam rezultat – 2.08, wygrał Konrad Kruszyński, który wszystkie wysokości pokonywał w pierwszej próbie. Najwyżej skoczył faworyt, Sylwester Bednarek, ale został zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie.

Karol Hoffmann (syn mistrza świata z 1983 r.), do srebra w skoku w dal, dodał złoto w rodzinnej specjalności – trójskoku, uzyskując 15.88 (z wiatrem +3.2).

Do niespodzianki doszło w rzucie dyskiem. Faworyzowani Przemysław Czajkowski i Mateusz Suchocki, mający na swym koncie rzuty powyżej minimum na ME juniorów (57.00), nie zdołali pokonać Michała Pietraszko, który poprawił rekord życiowy o ponad 4 metry.

W rzucie młotem zwyciężył bydgoszczanin Bartłomiej Molenda, który przed mistrzostwami uporał się z granicą 70m.

Sztafetę juniorów 4x400m rozstrzygnął na swą korzyść zespół Olimpii Poznań, w któmym biegli m.in. dwaj finaliści biegu indywidualnego, Krzysztof Tylkowski i Dawid Marcinkowski oraz triumfator 800m, Artur Ostrowski.

Aż 7 zawodniczek z finału stumetrówki rywalizowało o medale na dystansie dwa razy dłuższym. Wygrała faworytka, Marika Popowicz – trzecia na 100m przed Weroniką Wedler, dla której był to już trzeci medal (zdobyła srebro na 100m i złoto w sztafecie 4x100m).

W biegu na 1500m powtórzyła się kolejność pierwszej dwójki z 800m, Danuta Urbanik – Angelika Cichocka. Kamila Zglejc do brązu zdobytego w biegu na 3000m dodała drugi.

Dystans 5000m był popisem Izabeli Trzaskalskiej, która wygrała z przewagą ponad 48 sekund.

Bieg płotkarek na 100m przyniósł drugi medal Marzenie Kościelniak, drugiej na niższych płotkach, która jako jedyna w finale zeszła poniżej 14 sekund.

W trójskoku triumfowały dwie Agnieszki, Rudnik przed Cichowlas, zwyciężczynią konkursu skoku w dal
.
W rzucie dyskiem kolejna Agnieszka, Dudzińska - wcześniej bezproblemowo wygrała pchnięcie kulą – wyprzedziła jedynie o 6cm Martę Odrobną i o 20cm Dominikę Jakułę, której rzut z eliminacji dałby złoto w finale.

W sztafecie 4x400m zwyciężyły bydgoszczanki z Zawiszy z Mariką Popowicz na czele (trzeci medal na mistrzostwach, bilans 2-0-1) przed Victorią Stalowa Wola (z Danutą Urbanik, bilans 2-1-0).

W punktacji klubowej zdecydowanie triumfowały zespoły Podlasia Białystok (204 pkt) i Zawiszy Bydgoszcz (188) przed MKS-MOS Wrocław (112). Sklasyfikowano 165 klubów.

W wojewódzkiej - wygrało Mazowsze (462 pkt), przed Kujawsko-Pomorskim (393.5) i Wielkopolską (370.5).