1 / 0

ME W AMSTERDAMIE - dzień V: Chabowski blisko podium

Marcin Chabowski zajął czwarte miejsce w półmaratonie podczas 23. Mistrzostw Europy w Amsterdamie. W rywalizacji kobiet na tym samym dystansie Agnieszka Mierzejewska była dziewiąta.

Chabowski od początku utrzymywał się w czołówce, ale nie atakował tak, jak 2 lata temu w Zurychu, gdy w maratonie prowadził do połowy dystansu, by później zejść z trasy. - Tamta historia sporo mnie nauczyła i w Amsterdamie musiałem przyjąć inną taktykę. Do medalu zabrakło niewiele, ale przegrałem z nie byle kim. Włoch Meucci to wielokrotnyh medalista mistrzostw Europy - powiedział Marcin, który wbiegł na metę z czasem 1:02:54. Szymon Kulka ukończyła rywalizację na 16. pozycji (1:04:47).

W rywalizacji kobiet też mieliśmy dwie przedstawicielki. Dominika Napieraj chciała zaryzykować i od początku trzymać się blisko faworytek. Nie wytrzymała jednak tempa i zeszła z trasy na 17-stym kilometrze. Natomiast Agnieszka Mierzejewska, która rozpoczęła nieco wolniej, dobiegła do mety na 9-tej pozycji (1:12:10). - Cieszę się, że organizatorzy umieścili w programie mistrzostw Europy półmaraton. Mam nadzieję, że już tak zostanie - powiedziała Agnieszka. - Szkoda, że nie mieściłam się w ósemce, zawsze to lepiej wygląda. Ale i tak jestem z siebie zadowolona - dodała.

Popołudniu rywalizacja przenosi się z centrum miasta (trasa półmaratonu była bardzo malownicza, ze startem i mettą przy Muzeum Narodowym) na Stadion Olimpijski. W programie m.in. młot i kula mężczyzn oraz finały wszystkich sztafet.