1 / 0

ME U18: srebro Karoliny Łozowskiej na 400m

Srebrny medal w biegu na 400 metrów zdobyła w sobotnie popołudnie w Tbilisi podczas mistrzostw Europy U18 Karolina Łozowska.

Zawodniczka białostockiego Podlasia pokonała jedno okrążenie stadiony w 54.56. Urodzona w 1999 lekkoatletka o pół sekundy pokonała na mecie Norweżkę Josefine Tomine Eriksen. Rywalki zdeklasowała zwyciężczyni – Rumunka Andrea Mikos złoto zapewniła sobie czasem 52.70, najlepszym wynikiem w Europie wśród kadetek w tym sezonie.

Tuż za podium zmagania zakończyła Patrycja Maciejewska – nasza młociarka zajął czwarte miejsce z wynikiem 63.89. Angelika Woźniak wywalczyła 10. lokatę rzucając 59.89. 66.58 rzuciła w najlepszej próbie nowokreowana mistrzyni Europy Czeszka Kateřina Skypalová.

Adrianna Czapla w biegu na 800 metrów zajęła piąte miejsce, ale jej czas 2:09.77 był słabszy od wyniku brązowej medalistki zaledwie o 0.34 sekundy i o 0.01 sekundy od rezultatu czwartej biegaczki. Złoto zdobyła Isabelle Boffey – 2:07.19.

W rzucie oszczepem Szymon Sadowski regularnie uzyskiwał wyniki w granicach 66 metrów – na ósmym miejscu został ostatecznie sklasyfikowany z wynikiem 66.74. Z najlepszym wynikiem w Europie w kategorii juniorów młodszych – 77.01 – złoto zdobył Łotysz Kristaps Jaunpujens.

Ewa Różańska w pchnięciu kulą zajęła ósme miejsce pchając 15.81. Znakomity wynik 18.50 (najlepszy na świecie w tym roku) dał drugie złoto w Tbilisi, po tym wywalczonym w rzucie dyskiem, Mołdawiance Alexandrze Emilianov.

Pełne wyniki: Tbilisi