1 / 0

5. Mistrzostwa Świata Kadetów w Ostrawie - I dzień przed południem

W pierwszym dniu Mistrzostw Świata Kadetów (poniżej 18 lat) awans do finału zapewnił sobie Konrad Partyka, który w 1. próbie pchnął kulę (5 kg) na odległość 19.29. W biegu na 100m swą serię eliminacyjną w czasie 11.91 wygrała Aleksandra Kociołek.

W pierwszym dniu Mistrzostw Świata U-18 (poniżej 18 lat) w Ostrawie awans do finału zapewnił sobie Konrad Partyka (RŻ 20.21, LKS Mielec, trener Ryszard Jakubowski), który w pierwszej próbie pchnął kulę (5 kg) na odległość 19.29 (minimum 19.20). Drugi nasz zawodnik Michał Rasiński (RŻ 19.37, UKS Kusy Warszawa, trener Adam Boroń) zajął 17 miejsce z rezultatem 18.30 (awans do finału zapewniał wynik – 18.85). Najlepszy wynik eliminacji uzyskał Niemiec David Storl – 20.44. Startowało 37 zawodników.
Finał pchnięcia kulą - dziś o 18:45.

W biegu na 100m swoją serię eliminacyjną w czasie 11.91 (+0.6) wygrała Aleksandra Kociołek (RŻ 11.86, MLUKS-MOS Sieradz, trener Zbigniew Rosiak). Najlepszy czas uzyskała Brytyjka Asha Philip – 11.61. Polska uzyskała 13. czas pierwszej rundy (wśród 69 zawodniczek), klasyfikując się do ćwierćfinałów, które rozpoczną się dziś o 18:25.

W konkursie eliminacyjnym rzutu dyskiem 16-letnia Izabela Ogórek (RŻ 47.48, MKS Tomaszów Mazowiecki, trenerzy Beata Goździk i Arkadiusz Lechowicz) uzyskała 41.91 zajmując 18 miejsce. Najdalej rzuciła Sandra Perkovic (CRO) 52.54.
Minimum kwalifikacyjne do finału wynosiło 46.00, a awans zapewniał wynik 43.88.

Polacy nie są reprezentowani w rozegranych konkurencjach: 100m, 110m pł - 91.4cm (awans do półfinału zapewniał wynik 14.44) i w 8-boju.