1 / 0

BMW Półmaraton Praski 2016

W 3. BMW Półmaratonie Praskim triumfowali Kenijczycy Hilary Kiptum Maiyo w czasie 1:04.51 i Stella Jepngetich Barsosio – 1:12.27.

Hilary Maiyo od 12. km prowadził bieg samotnie, na mecie wyprzedził swego rodaka Francisa Nzyoki 1:05:35, Amerykanina Christophera Zabłockiego 1:07:24 i Marcina Fehlaua 1:11:56.
Za Stellą Barsosio bieg ukończyła Brytyjka Louise Small 1:17:40 i Anna Szyszka 1:20:26.
Sklasyfikowano 5647 osób.

Bieg na dystansie 5 km wygrał Damian Roszko (15:00) wyprzedzając o 3 sekundy Michała Bernardellego, przygotowującego się do startu w mistrzostwach świata weteranów w Perth.
Najszybszą wśród pań był Iwona Lewandowska (po raz ostatni występująca pod tym nazwiskiem) 16:32 przed Ewą Jagielską 16:45. Na wysokiej szóstej pozycji uplasowała się Wanda Panfil (19:40), mistrzyni świata w maratonie sprzed ćwierćwiecza (Tokio, 25.08.1991).

Hilary Maiyo zwyciężał w półmaratonie w Krakowie, Rzeszowie i Gdyni.
Stella Barsosio w br. wygrała półmaratony w Sobótce, Żywcu i Rzeszowie oraz maratony w Dębnie i Belgradzie.

Wspólny start obu biegów nastąpił na ulicy Zielenieckiej, linie mety zorganizowano w parku Skaryszewskim.