1 / 0

Gateshead: Lewandowski drugi na 1 milę

Marcin Lewandowski zajął drugie miejsce w biegu na jedną milę podczas zawodów Great North CityGames rozegranych w sobotę na ulicach Gateshead.

Bieg na dystansie jednej mili (ostatnie 150 m po nawierzchni syntetycznej) wygrał Brytyjczyk Jake Wightman (mistrz Europy juniorów ’13) 4:05.70, Polak osiągnął rezultat 4:05.98 wyprzedzając kilku finalistów igrzysk w Rio (na 1500 m i 5000 m) na dalszych miejscach uplasowali się m.in. Bernard Lagat (USA), Ryan Gregson (AUS), Andrew Butchart i Charlie Grice (obaj GBR).

Przed rokiem na tym samym dystansie w Gateshead zwyciężył słynny Kenijczyk Asbel Kiprop przed Marcinem Lewandowskim (obaj w czasie 4:08), Wightman był wówczas piąty.

W biegu na 500 m triumfował 2-krotny mistrz olimpijski David Rudisha w najlepszym w historii czasie na tym nietypowym dystansie 57.69, Mark English (IRL) uzyskał 57.91 a Martyn Rooney (GBR) 59.02.
Bieg na 500 m pań wygrała Lynsey Sharp (GBR) 1:06.62.

Zawody rozegrane w 12 konkurencjach poprzedziły niedzielny bieg na dystansie półmaratonu, w którym ma wziąć udział ponad 40 tysięcy zawodników. swój start zapowiedzieli m.in. Mo Farah, Vivian Cheruiyot i Tirunesh Dibaba.

Youtube:               1 mila             500 m

Wyniki:   GATESHEAD