1 / 0

MP U16 dzień II - 7 medali AZS-AWF Gorzów

W zakończonych w niedzielę w Słubicach Mistrzostwach Polski Młodzików najwięcej medali, siedem (bez złota) zdobyli lekkoatleci AZS-AWF Gorzów, najwięcej złotych, trzy – CWZS Zawisza Bydgoszcz SL.

Młodziczki

300 m – mistrzyni wygrywa mimo słabszej życiówki o ponad pół sekundy, dwa brązowe medale dla zawodniczek z tej samej, teoretycznie nie najsilniejszej, serii. Drugi brąz (po 100 m) dla 14-latki z Gorzowa.
40.61  Kinga GACKA (BKS Bydgoszcz)
40.84  Paulina KOSIKOWSKA (AZS-AWF Gorzów)
41.26  (3=)  Matylda CEBULSKA (LLKS Pomorze Stargard)
41.26  (3=)  Olga RZESZEWSKA (2002, ALKS PWSZ Gorzów Wlkp.)

1000 m – mistrzyni zwycięża zaledwie o… 2 cm (4 tysięczne sekundy), obie biją życiówki o 5 – 6 sekund; 11 najszybszych  z rekordami życiowymi.
2:52.84  Klaudia KAZIMIERSKA (LKS Vectra Włocławek)
2:52.84  Zofia DUDEK (MKS Polonia Warszawa)
2:58.99  Weronika STAŃCZAK (UKS Jedynka Gostyń)

80 m pł – złota medalistka wczoraj wygrała 200 m pł, srebrna była wówczas trzecia, a brązowa wczoraj zdobyła złoto w skoku w dal (z czasem 11.78 pozostała liderką tabeli sezonu)
11.82  Aleksandra KIRYLUK (KS Podlasie Białystok)
12.03  Wiktoria KRASICKA (AZS-AWF Gorzów)
12.05  Pia SKRZYSZOWSKA (OKS Skra Warszawa)

Aleksandra Kiryluk, złota medalistka na obu dystansach płotkarskich

Skok wzwyż – złoto dla 14-latki, o medalach decyduje liczba strąceń.
1.62  Weronika KAŹMIERCZAK (2002, UKS Błyskawica Domaniewice)
1.62  Kinga WITKOWSKA (WKS Śląsk Wrocław)
1.59  Weronika ZARĘBA (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

Skok o tyczce – podopieczna Romana Dakiniewicza wygrywa z przewagą 40 cm nad rywalką i 15 cm nad… mistrzem młodzików.
3.80  Victoria KALITTA (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
3.40  Anna ŁYKO (MKS MOS Wrocław)
3.30  Karolina WEJMAN (KL Gdynia)

Pchnięcie kulą – mistrzyni zapewniła sobie tytuł dopiero w ostatniej próbie, w której poprawiła się o 91 cm, wicemistrzyni ma już złoto w rzucie dyskiem.
13.65  Natalia KLOCEK (UKS Halszka Szamotuły)
13.10  Nina STARUCH (MKS Tomaszów Mazowiecki)
12.55  Wiktoria MACIOSZEK (UKL Feniks Świdwin)

Rzut oszczepem – faworytka w czwartej kolejce została wyprzedzona o 9 cm, zwycięża z drugim wynikiem w historii tej młodej konkurencji, brąz dla 14-latki – życiówka poprawiona o ponad 4 m.
48.79  Małgorzata CZARNATA (ULKS Tychowo)
43.14  Katarzyna SMOLIŃSKA (AZS-AWF Gorzów)
41.57  Julia CHYCIŃSKA (2002, UKS 55 Łódź)

Pięciobój – zwycięstwo w ostatniej konkurencji (600 m) pozwala mistrzyni przeskoczyć w punktacji dwie rywalki.
3091  Zofia DĘBSKA (MKS Aleksandrów Łódzki)
3022  Jagoda DELUGA (MKL Maraton Świnoujście)
2973  Patrycja STEĆ (SKLA Sopot)

Chód 3000 m – mistrzyni była trzecia przed rokiem, brąz dla 14-latki.
15:40.69  Agata PIEKARZ (MKS Hermes Gryfino)
16:01.45  Agnieszka WYPYCHOWSKA (UKS Przełaj Żerków)
16:09.97  Marcelina OSIŃSKA (2002, MKS Hermes Gryfino)

4x100 m – mistrzynie przed rokiem były drugie - jedna zawodniczka z tamtego składu, złoto dla bliźniaczek
50.69  MOS CSiR Dąbrowa Górnicza
           Nicole KOWALSKA (02), Wiktoria OGÓROWSKA, Dominika TUCKA, Natalia OGÓROWSKA
50.77  MKS Juvenia Puszczykowo
          Roksana JĘDRASZYK (02), Monika SCHUTZ, Kaja WESOŁOWSKA, Nikola MRUGALSKA (02)
50.95  RKS Rumia
           Natalia MŁODAK (02), Natalia GRABLOWSKA, Aleksandra SUROWIEC, Aleksandra DŻUGAN

Młodzicy
300 m – drugie złoto dla 14-letniego mistrza stumetrówki, w drugim starcie w karierze na tym dystansie (debiut przed 15 dniami), 16. w tabeli przed MP, rekord życiowy poprawiony o 1.82.
35.54  Filip CHROSTA (2002, BKL Bełchatów)
35.74  Dawid BOROWIK (PLKS Gwda Piła)
35.99  Karol SOWA (CKS Budowlani Częstochowa)

1000 m – zwycięzca w styczniu br. debiutował na zawodach lekkoatletycznych.
2:37.36  Jakub AUGUSTYNIAK (GKS Olimpia Grudziądz
2:37.60  Piotr KOZŁOWSKI (LKS Lubawa)
2:38.94  Dominik ADAMCZEWSKI (MKS Aleksandrów Łódzki)

110 m pł – znaczna przewaga zawodnika gospodarzy (0.68 s), finał pod silny przeciwny wiatr (-1.8)
14.80  Jakub CZAK (LKS Lubusz Słubice)
15.48  Adam ŚLAZIŃSKI (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
15.55  Kamil DEJNEKO (AZS-AWF Gorzów)

Skok w dal – zwycięstwo życiówką w ostatniej kolejce, srebro dla ubiegłorocznego brązowego medalisty.
6.62  Karol WIŚNIEWSKI (LUKS Start Nakło)
6.56  Kacper KRAWCZYK (AZS Łódź)
6.22  Jakub MIKŁASZEWICZ (LUKS Hańcza Suwałki)

Rzut dyskiem – drugie złoto po wygraniu pchnięcia kulą (przed rokiem dwa brązy), trzy rzuty ponad 63 m (blisko rekordu Polski), znacznie poprawione życiówki również pozostałych medalistów
63.78  Wojciech MAROK (UKS Orkan Środa Wlkp.) - powyżej w miniaturce
61.67  Gracjan KOZAK (MKS Bolesłavia Bolesławiec)
58.61  Mateusz GŁADKOWSKI (MKL Szczecin)

Rzut młotem – najlepsza siódemka z rekordami życiowymi, najwięcej poprawił się mistrz (o 5.68 m), który 5 dni wcześniej skończył 14 lat.
57.90  Tomasz RATAJCZYK (2002, MUKS Park Zduńska Wola)
56.69  Patryk BUCKI (AZS-AWF Gorzów)
56.32  Paweł MISIASZEK (LLKS Pomorze Stargard)

Pięciobój – mistrz wygrał dwie konkurencje i w dwóch był drugi, najwyżej w tabeli jest w… rzucie oszczepem, który w br. wypadł z wieloboju młodzików.
3217  Maciej PIETRAS (LUKS Hańcza Suwałki)
3017  Kacper KAZIMIERSKI (UKS-MOS Opole)
2930  Szymon KŁOSIŃSKI (MKLA Łęczyca)

4x100 m – kończący sztafetę zwycięzców 65 minut wcześniej zdobył brąz na 1000 m; z siedmiu sztafet tylko cztery sklasyfikowane.