1 / 0

6 medali maratończyków w MŚ wojskowych

Podczas 30. maratonu w Turynie rozegrano mistrzostwa świata wojskowych, w których nasz zespół zdobył aż sześć medali, w tym trzy złote - drużynowo w klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz indywidualnie Arkadiusz Gardzielewski.

Arkadiusz Gardzielewski – drugi w maratonie, za Marokańczykiem Youssefem Sbaai 2:13:43 – zdobył tytuł mistrza świata w czasie 2:14:40, brązowym medalista MŚ został Mariusz Giżyński 2:17:47, Błażej Brzeziński zajął 4 miejsce  2:19:04.

Olga Ochal-Kalendarova sięgnęła po tytuł wicemistrzyni świata (2:39:02), a po brązowy medal - Karolina Pilarska (2:43:29), mistrzowski zespół uzupełniła Aleksandra Lisowska (2:49:00), tytuł mistrzyni świata przypadł zwyciężczyni maratonu Włoszce Laili Soufyane (2:36:32).

Zwycięstwa naszych zespołów były bezapelacyjne, trójka naszych zawodników była szybsza od najlepszego ze srebrnych medalistów (Włochów), podobnie wśród pań - najszybsza ze srebrnych medalistek (USA) nie wyprzedziła żadnej z trzech Polek.

6. Gina Slaby (USA) 2:52:29

Warto dodać, że przed rokiem podczas VI światowych wojskowych igrzysk sportowych w Mungyeongu nasi maratończycy zdobyli pięć medali, wygrali obie klasyfikacje drużynowe, indywidualnie Iwona Lewandowska była pierwsza, Monika Stefanowicz - trzecia (w zespole biegła również Olga Kalendarova-Ochal), wśród mężczyzn Marcin Chabowski został wicemistrzem, złoto w drużynie zdobyli też Henryk Szost i Błażej Brzeziński.

Pełne wyniki:   TURYN 2016