1 / 0

5. MŚ Kadetów – Pabich czwarty w dal

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Kadetów w Ostrawie czwarte miejsce w skoku w dal zajął Łukasz Pabich (Zawkrze Mława) przegrywając walkę o brąz o 3 cm. Awans do dalszych rozgrywek zdobyły Anna Kiełbasińska (200m) i Ewa Jacniak (800m).

200m
Anna Kiełbasińska (RŻ 24.52, MKS Polonia Warszawa, trener Witold Banasikowski) zajęła trzecie miejsce w w trzeciej serii biegu eliminacyjnej – 25.08 (0.0). Dobry czas zapewnił jej awans do grona 24 zawodniczek, które rozegrają 3 biegi półfinałowe. Najszybsza była Chalonda Goodman (USA) 23.87.

800m
W ostatnim biegu eliminacyjnym Ewa Jacniak (RŻ 2:07.61, SKB Kraśnik, trener Zbigniew Biały) uplasowała się na drugiej pozycji z wynikiem 2:09.62, awamsując do półfinału. Najlepszy wynik osiągnęła Rumunka Elena Lavric – 2:06.47.

Skok w dal – FINAŁ
Trzy centymetry dzieliły Łukasza Pabicha (RŻ 7.46, Zawkrze Mława, trener Waldemar Łaszczych) od brązowego medalu, który zdobył Amerykanin Christian Taylor wynikiem 7.29, będącym jego drugim rekordem życiowym w Ostrawie (7.27 w eliminacjach). Triumfowali Japończycy, Yasumichi Konishi – 7.52 przed Daisuke Yoshiyama – 7.32. Łukasz w pierwszej próbie skoczył na odległość 7.26 (+0.7) zajmując przez dwie kolejki trzecią lokatę. Jego cztery następne skoki nie były mierzone, w ostatnim uzyskał 7.15 (0.0). Konkurs eliminacyjny Łukasz również zakończył wynikiem 7.26, pozostałe dwie próby miał przekroczone.

200m
Artur Szczęśniak (RŻ 22.00, Olimpia Poznań, trener Stanisław Szudrowicz) zajął 4 miejsce w swojej serii – 22.18 (-1.2). Do awansu do półfinału zabrakło mu zaledwie trzech setnych sekundy. Najszybszy był Japończyk Hiroyuki Kubota – 21.31 (-1.6).

1500m
Szymon Sznura (RŻ 3:53.85, AZS Poznań, trener Jan Grenda) zajął 7 miejsce w najsilniejszej serii eliminacyjnej. Awans wywalczył Japończyk Toshiki Imazaki, który ukończył bieg tuż przed Szymonem, w czasie 3:53.62. Najszybszy w eliminacjach był Hiszpan David Bustos – 3:51.63.

Trójskok
Nie udało się zdobyć awansu do finału naszym zawodnikom. Wojciech Delimata (RŻ 15.25, MKL Toruń, trener Jacek Butkiewicz) zajął 13 miejsce z wynikiem 14.97 (+0.8), a Mateusz Joachimowski (RŻ 15.14, BKS Bydgoszcz, Kazimierz Koszewski) był 16 z rezultatem 14.74 (-0.6). Awans zapewnił wynik 15.07. Najdalej skoczył Amerykanin Christian Taylor - 15.76 (medalista w skoku w dal).

Dysk 1.5 kg
Damian Walkowski (RŻ 54.64, Calisia Kalisz, trener Waldemar Kusik) uzyskał wynik 52.14, dający mu 14 pozycję. Minimum do finału wynosiło 56.00, do awansu Damianowi zabrakło 55 cm. Najdalej rzucił faworyt Ukrainiec Mykyta Nesterenko, który w jedynej próbie osiągnął 70.67, nokautując rywali, z których następny osiągnął 58.72.