1 / 0

Perth: 55 medali MŚ weteranów

Podczas zakończonych w niedzielę 22. Mistrzostwach Świata Weteranów w Perth Polacy zdobyli 55 medali, 19 złotych, 21 srebrnych i 15 brązowych oraz ustanowili 3 rekordy Polski.

Czesław Roszczak (M75), 5-bój rzutowy, 4516 pkt
drużyna chodziarzy (M55), 20 km, Ryszard Harasiński, Mirosław Łuniewski i Waldemar Malecki
kobiety
Danuta Woszczek (W35), 2000 m z przeszkodami, 7:05:24
Zofia Więciorkowska (W50), 2000 m z przeszkodami, 8:06.58
drużyna maratończyków (M35), Grzegorz Gronostaj, Bartosz Mazewski i Piotr Suchenia, 8:17:05

W klasyfikacji medalowej (wciąż niekompletnej) mistrzostw Polacy zajęli 9 miejsce, zdecydowanie triumfowali gospodarze, na podium stawali reprezentanci 61 państw. Z klasyfikacji medalowej wynika, że rozdano 1837 medali (647+610+580). Ustanowiono 19 rekordów świata, najstarszy zawodnik ukończył 97 lat.