1 / 0

Wystartował 82. Plebiscyt Przeglądu Sportowego!

Medaliści olimpijscy – Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski i Wojciech Nowicki – zostali nominowani do tytułu najlepszego polskiego sportowca sezonu 2016 w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej – inauguracja rankingu miała miejsce dziś w stołecznym Hotelu Hilton.

Trójka lekkoatletów znalazła się w gronie „20” nominowanych sportowców m.in. innych medalistów z Rio – Oktawii Nowackiej, czy Rafała Majki.

Anita Włodarczyk, Królowa Królowej Sportu jak trafnie nazwał ją prowadzący konferencję Przemysław Babiarz, przed rokiem w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej zajęła drugie miejsce. W tym sezonie polska lekkoatletyka zdobyła złoty medal w Rio de Janeiro, trzeci raz z rzędu została mistrzynią Europy, wygrała IAAF Hammer Throw Challenge oraz dwukrotnie poprawiała rekord świata rzucając w Brazylii 82.29 i później na warszawskim PGE Narodowym 82.98. Podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego ze sportowego punktu widzenia powinna być zdecydowaną faworytką tegorocznego rankingu.

Wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski do srebra z Rio de Janeiro dodał w tym roku kolejny triumf w Diamentowej Lidze oraz drugie w karierze mistrzostwo Starego Kontynentu.

Trzecim z nominowanych lekkoatletów jest brązowy medalista olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki, który medal w Rio zdobył po zaiste heroicznej walce. Zawodnik białostockiego Podlasia stał w minionym sezonie także na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy w Amsterdamie.

Nie bez szans na zdobycie statuetki w kategorii najlepszy sportowiec niepełnosprawny będzie rekordzista świata i mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż Maciej Lepiato.

Głosować w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego można m.in. za pośrednictwem kuponów drukowanych w gazecie, w mediach społecznościowych oraz na specjalnej stronie internetowej www.plebiscyt.przegladsportowy.pl/. Laureatów poznamy podczas Gali Mistrzów Sportu, który odbędzie się w 7 stycznia 2017 roku w warszawskim Teatrze Polskim.