1 / 0

Łódź: Ennaoui i Rudnik mistrzami Polski U23

W sobotnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych rozegranych w Parku Baden-Powella w Łodzi złote medale zdobyli Sofia Ennaoui i Damian Rudnik (obok w miniaturce).

W sobotnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych rozegranych w Parku Baden-Powella w Łodzi złote medale zdobyli Sofia Ennaoui i Damian Rudnik (obok w miniaturce).

Zawodniczki z roczników 1994-96 rywalizowały na dystansie 6 km, Sofia Ennaoui zwyciężyła w czasie 19:46 wyprzedzając o 9 sekund Katarzynę Rutkowską i o 1:40 Amelię Czerwińską, trzecią przed rokiem. Sylwia Ślęzak, ubiegłoroczna wicemistrzyni, zajęła czwarte miejsce.

Damian Rudnik, młodzieżowy mistrz Polski w biegu na 5000 m, pokonał dystans 8 km w czasie 24:42, Patryk Stypułkowski zdobył tytuł wicemistrzowski ze stratą dwóch sekund, Szymon Belgrau był trzeci (+0:08).

Juniorki (4 km)
1. Eliza Megger 13:55, 2. Weronika Lizakowska 13:58, 3. Aneta Konieczek 14:04, 4. Klaudia Pawlus 14:07, 5. Łucja Wiktorowicz 14:12, 6. Dominika Grzelak 14:16
Seniorzy (10 km)
1. Tomasz Grycko 30:35, 2. Mateusz Demczyszak 30:48, 3. Tomasz Osmulski 30:49, 4. Łukasz Oślizło 31:11
Juniorzy (6 km)
1. Dariusz Boratyński 18:36, Mateusz Dębski 18:37, 3. Grzegorz Ebel 18:38, 4. Mateusz Kaczor 18:47, 5. Patryk Kozłowski 18:59, 6. Rafał Mrowiński 19:19

Łódzkie zawody miały decydujący wpływ na skład reprezentacji Polski na 23. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które 11 grudnia odbędą się w włoskiej miejscowości Chia.