1 / 0

Wygrana Joanny Jóźwik w Karlsruhe

2:01.26 – z takim wynikiem Joanna Jóźwik wygrała bieg na 800 metrów podczas halowego mityngu w Karlsruhe, zaliczanego do cyklu IAAF World Indoor Tour.

Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego jeszcze na ostatnim wirażu biegła druga, sukcesywnie zbliżając się do prowadzącej Szwajcarki Seliny Büchel. Ostatecznie Polka wyprzedziła na mecie rywalkę o ponad 0.30 sekundy – biegaczka klubu AZS-AWF Warszawa uzyskała czas 2:01.26, a mistrzyni Europy z hali w Pradze 2:01.57. Trzecie miejsce dla Mariny Arzamasowej – 2:01.98. Po mityngu w Karlsruhe do Jóźwik należą dwa najlepsze wyniki w tym sezonie na świecie: 2:00.91 oraz 2:01.26. W piątek Polka zmierzy się m.in. z Arzamasową w Arenie Toruń podczas mityngu Copernicus Cup.

Ozdobą biegu na 3000 metrów było ustanowienie przez Brytyjkę Laurę Muir halowego rekordu Europy – 8:26.41. Czwarta na mecie zameldowała się Sofia Ennaoui (8:51.50), a siódma była Renata Pliś (9:01.10). Obie biało-czerwone wypełniły wskaźnik PZLA na marcowe halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie.

Trzecie miejsce w pchnięciu kulą zajęła Paulina Guba, która w Karlsruhe uzyskała 17.47. Wygrała faworytka gospodarzy Christin Schwanitz (18.41) przed Węgierką Anitą Marton (18.34).

Artur Kuciapski w pierwszym starcie od 2015 roku i pierwszym w hali od 2014 zajął w biegu na 800 metrów szóste miejsce z czasem 1:49.21. W eliminacjach sprintu na 60 metrów Ewa Swoboda zbliżyła się na 0.01 sekundy do wskaźnika na halowe mistrzostwa Europy, ale czas 7.31 pozwolił jej zająć jedynie czwarte miejsce i nie dał przepustki do finału.

Kolejny mityng cyklu IAAF World Indoor Tour odbędzie się w piątek 10 lutego w Toruniu.

Pełne wyniki: Karlsruhe