1 / 0

Weekend na stadionach krajowych

Białogard
Podczas Mityngu KL Iskra niespełna 17-letnia Klaudia Pawlus (LLKS Osowa Sień) przebiegła 2000 m z przeszkodami w czasie 6:40.80 lepszym o prawie sześć sekund od ubiegłorocznego rekordu Polski juniorek młodszych Kingi Królik (6:46.60). Klaudia jest tegoroczną wicemistrzynią w biegach przełajowych, w ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyła brązowy medal. W Białogardzie Klaudia poprawiła rekord życiowy o prawie szesnaście sekund, na tegorocznych listach zajmuje obecnie trzecie miejsce na świecie i pierwsze – w Europie.

Wrocław
Szybko rozwija się talent 15-letniego Filipa Chrosty (BKL Bełchatów), mistrza Polski U16 na dystansach 100 m i 300 m. W niedzielę podczas II Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego 70-lecia DZLA przebiegł 100 m w czasie 10.87 (+1.3 m/s), o jedna setną sekundy szybciej od nieoficjalnego rekordu Polski młodzików Damiana Sztejkowskiego. Dystans 200 m Filip pokonał w czasie 22.08, o 0.07 wolniej od rekordu młodzików należącego również do Damiana. Ubiegłoroczne życiówki Filipa, trenowanego przez Łukasza Mantyka, wynosiły 11.11 oraz 23.10.

Piła
18-letnia Klaudia Adamek (powyżej w miniaturce, Gwardia Piła), medalistka mistrzostw Europy U18, wynikiem 11.73 (+0.2 m/s) ustanowiła rekord życiowy na 100 m, wskaźnik PZLA na ME U20 w Grosseto wynosi 11.85.

Częstochowa
Niespełna 17-letnia Monika Stefanowicz (MKS-MOSM Bytom), halowa mistrzyni Polski juniorek, wygrała bieg na 200 m w czasie 24.09, sprinterce sprzyjał nadmierny wiatr +3.4 m/s. Wskaźnik PZLA na MŚ w Nairobi wynosi 24.40.

Skok wzwyż
Niespełna 18-letni Mateusz Tofil (MKS Bolesłavia Bolesławiec), mistrz OOM ’16, we Wrocławiu oraz 19-letni Jakub Moskal (KS Podlasie Białystok), brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów, w Białymstoku pokonali wysokość 2.13 równa wskaźnikowi PZLA na ME U20. Obydwaj poprawili rekordy życiowe o trzy centymetry.