1 / 0

Polski szlem w MŚ wojskowych w maratonie

Polska reprezentacja wojskowych w maratonie powtórzyła sukces sprzed trzech lat zdobywając podczas mistrzostw świata w Ottawie wszystkie sześć medali indywidualnie i dwa złote drużynowo.

Polska reprezentacja wojskowych w maratonie powtórzyła sukces sprzed trzech lat zdobywając podczas 49. mistrzostw świata w Ottawie wszystkie sześć medali indywidualnie i dwa złote drużynowo.

Indywidualnie już po raz trzeci w MŚ wojskowych triumfowała Iwona Lewandowska-Bernardelli w czasie 2:34:47, srebro zdobyła – Monika Stefanowicz 2:38:34 a brąz - Aleksandra Lisowska 2:40:12.
Wśród mężczyzn po drugi tytuł mistrzowski z rzędu sięgnął Arkadiusz Gardzielewski 2:13:43, miejsca na podium wywalczyli również Mariusz Giżyński 2:15:17 i Henryk Szost 2:17:51. Czwarty w naszym zespole Błażej Brzeziński osiągnął rezultat 2:21:18.
Polscy maratończycy zdobyli złoty medal drużynowo w MŚ wojskowych już po raz piąty z rzędu, nasze zawodniczki triumfują zespołowo od 2014 r.

43. maraton w Ottawie wygrali Kenijczyk Eliud Kiptanui (zakończył serię czterech zwycięstw Etiopczyków) 2:10:14 oraz Guteni Imana (ósme z rzędu zwycięstwo dla Etiopii) 2:30:18.
Gardzielewski i Bernardelli ulegli tylko Afrykanom, obydwoje uplasowali się na szóstej pozycji.