1 / 0

Huleva: Wyciszkiewicz najlepsza na 400 m

Patrycja Wyciszkiewicz zwyciężyła w biegu na 400 metrów podczas 12. Mityngu Iberoamericano de Atletismo (European Athletics Outdoor Classic Meetings) w hiszpańskiej Huelvie. W pchnięciu kulą druga była Paulina Guba, która zbliżyła się do minimum na mistrzostwa świata.

Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) pobiegła w Hiszpanii bardzo dobrze osiągając na mecie czas 52.35. Dla podopiecznej Edwarda Motyla to najlepszy wynik w tym sezonie. Przypomnijmy, że wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata w Londynie wynosi 52.10 – dotychczas wypełniły go Justyna Święty oraz Małgorzata Hołub.

Bardzo bliska uzyskania minimum na sierpniowy czempionat globu była Paulina Guba. Kulomiotka z Otwocka w szóstej serii uzyskał wynik 17.73, a wyznaczony przez PZLA wskaźnik na londyńskie zawody wynosi 17.75. Guba zajęła w konkursie drugie miejsce, przegrała jedynie z Fanny Ross (18.09).

Trzecie miejsce po pokonaniu poprzeczki zawieszonej na wysokości 1.84 zajęła Urszula Gardzielewska – Polka miała trzy strącenia na 1.87.