1 / 0

Baumgart i Kołeczek drugie w Hérouville

Iga Baumgart w biegu na 400 metrów oraz Karolina Kołeczek na dystansie 100 metrów przez płotki zajęły drugie miejsca w mityngu w Hérouville-Saint-Clair w północnej Francji.

Baumgart (BKS Bydgoszcz) uległa na bieżni jedynie znanej polskim kibicom ze startów w ostatnich dniach m.in. w Łomży Zambijce, mistrzyni Afryki, Mupopo Kabange. Polka uzyskała czas 52.95, jej rywalka finiszowała z rezultatem 52.66.

Karolina Kołeczek pobiegła dziś nieco wolniej niż we wtorek w Turku. Polka wywalczyła wynik 13.28, znacząco przegrywając z Rikenette Steenkamp z RPA (13.13).

Czwarte miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki zajął, z wynikiem 13.99, Dawid Żebrowski. Siódmy czas dnia – 21.15 – uzyskał w sprincie na 200 metrów Karol Zalewski. W biegu na 1500 metrów ósme miejsce zajęła Karolina Giza (4:20.53). 17-letnia Martyna Lewandowska pokonała w skoku wzwyż 1.70 i zajęła piątą lokatę.

Pełne wyniki: Hérouville-Saint-Clair