1 / 0

Wojciechowski drugi w Landau

Paweł Wojciechowski pokonując wysokość 5.70 zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce rozegranym na Obertorplatz w niemieckim Landau in der Pfalz.

Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz zaliczył 5.70 w trzeciej próbie.
Zwycięzcą rozgrywanej po raz 20. imprezy został Vallés Adrián, który wygrał z tym samym wynikiem osiągniętym w pierwszym skoku. 22-letni Hiszpan (student Uniwersytetu Cincinnati) będzie jednym z kandydatów do medali podczas bydgoskich Mistrzostw Europy U23, dzisiejszym rekordem życiowym ustępuje w tegorocznych tabelach Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej jedynie Francuzowi Axelowi Chapelle (o centymetr).
Trzecie miejsce zajął Tobias Scherbarth, najlepszy z ósemki startujących Niemców, 5.60.

Paweł Wojciechowski w dziewięciu startach w sezonie letnim pięciokrotnie uzyskiwał wynik co najmniej 5.70 stanowiący minimum IAAF na MŚ w Londynie.

Pełne wyniki:             LANDAU