1 / 0

Wiśniewska druga w Göteborgu

Podczas mityngu z cyklu Folksam Grand Prix w Göteborgu Joanna Wiśniewska zajęła drugie miejsce w konkursie rzucając dyskiem na odległość 60.68. Grażyna Prokopek ukończyła bieg na 400m na trzeciej pozycji z czasem 53.00.

Podczas mityngu z cyklu Folksam Grand Prix w Göteborgu Joanna Wiśniewska zajęła drugie miejsce w konkursie rzucając dyskiem na odległość 60.68. Wygrała, z rezultatem 61.28, Szwedka Anna Söderberg.
Zwyciężczyni jest rekordzistką kraju i w latach 1993-2006 zdobyła 14 złotych medali na mistrzostwach Szwecji.
Wiśniewska po raz piąty w tym roku, w 11 startach, przekroczyła 60 m. Najdalej rzuciła w Lublinie uzyskując 62.85 – 17. wynik na świecie.

Grażyna Prokopek ukończyła bieg na 400m na trzeciej pozycji z czasem 53.00. Triumfowała Irlandka Joanne Cuddihy (6. zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy) – 51.86 przed Amerykanką Moniką Hargrove (halowa wicemistrzyni USA) – 52.63.

Na dobrym poziomie stał konkurs trójskoku wygrany przez Rumuna Mariana Opreę – 17.13 przez Amerykaninem Aarikiem Wilsonem – 17.00. Mistrz olimpijski Szwed Christian Olsson nie startował.