1 / 0

Sopot: deszczowa rywalizacja medalistów MŚ

Wielogodzinna ulewa zniweczyła wysiłki organizatorów zawodów, którzy bardzo starannie przygotowali jubileuszową 20. edycję Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Z dobrej strony zaprezentowali się Angelika Cichocka i Michał Haratyk – zwycięzcy swoich konkurencji.

Wielogodzinna ulewa zniweczyła wysiłki organizatorów zawodów, którzy bardzo starannie przygotowali jubileuszową 20. edycję Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Z dobrej strony zaprezentowali się Angelika Cichocka i Michał Haratyk – zwycięzcy swoich konkurencji.

Już na początku 20. Memoriału Janusza Sidły odwołano konkurs skoku o tyczce kobiet, próby rozegrania skoku w dal z udziałem wicemistrzyni świata z Londynu Rosjanki Darii Kliszyny również nie powiodły się.

W biegu na 100 m triumfowała Białorusinka Krystyna Cimanuska, młodzieżowa wicemistrzyni Europy z Bydgoszczy – 11.46 przed Amerykanką Barbarą Pierre, ubiegłoroczną halową mistrzynią świata na 60 m – 11.51 oraz Ewą Swobodą i Jamajką Natashą Morrison, medalistką mistrzostw świata w Londynie (4x100 m), obie po 11.54.

Mistrzyni świata z Londynu w sztafecie 4x400 m, Amerykanka Shakima Wimbley, wygrała bieg na 300 m uzyskując drugi wynik na świecie w br. 36.71. Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) rezultatem 37.62 pokonała nasze medalistki z Londynu, Patrycję Wyciszkiewicz 37.63 i Małgorzatę Hołub 37.93.

W biegu mężczyzn na 300 m Holender Liemarvin Bonevacia czasem 32.85 pokonał Brytyjczyka Yousifa Rabaha, medalistę MŚ w Londynie (4x400 m) 32.95 oraz Rafała Omelkę 33.00 i Dariusza Kowaluka 33.46. W halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie Omelko zdobył srebrny medal a Bonevacia – brązowy.

Rywalizację mężczyzn na 800 m wygrał Hiszpan Kevin Lopez, dwukrotny medalista halowych mistrzostw Europy – 1:47.45 przed Michałem Rozmysem – 1:47.68, który o jedną setną sekundy wyprzedził Kenijczyka Joba Kinyora, a o dwie setne – Artura Kuciapskiego. Młodzieżowy wicemistrz Europy z Bydgoszczy, Brytyjczyk Daniel Rowden (1:47.79) ponownie był szybszy od Mateusza Borkowskiego (czwartego w ME U23) 1:47.91.

W biegu na 1500 m zwyciężył zaledwie 16-letni Norweg Jakob Ingebrigtsen, tegoroczny dwukrotny mistrz Europy juniorów, przez Węgrem Tamasem Kazim – 3:40.98.

W wyrównanym konkursie pchnięcia kulą Michał Haratyk (20.63) pokonał parę miotaczy z Antypodów, Australijczyka Damiena Birkinheada – o centymetr oraz „legendarnego” Nowozelandczyka Jacko Gilla, dwukrotnego mistrza świata juniorów – 20.49.

Bieg „Bursztynowej Mili" na 1000 m, ostatnią konkurencję Memoriału, wygrała reprezentantka gospodarzy Angelika Cichocka (SKLA Sopot) 2:39.77, przed Estonką Liiną Tšernovą – 2:41.31 i Sofią Ennaoui – 2:41.50. Warto dodać, że przed rokiem Angelika Cichocka zwyciężyła na tym dystansie w Sopocie w najlepszym czasie na świecie 2:34.84.